Aktualności

Konkursy i nagrody

Polskie Towarzystwo Informatyczne od początku swojej działalności jest organizatorem wielu konkursów i fundatorem nagród w dziedzinie szeroko pojętej informatyki, których laureatami są naukowcy, praktycy, eksperci, ale również studenci oraz uczniowie gimnazjów i szkół średnich:

Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Prace Magisterskie z Informatyki

www.pti.wroc.pl
Kontakt: wroclaw@pti.org.pl

Konkurs przeprowadzany od 1984 roku dla studentów. Obejmuje prace magisterskie i dyplomowe pod kątem zastosowań zaawansowanych metod informatyki.

Termin: październik
Organizator: Oddział Dolnośląski PTI
Edycja: 35
REGULAMIN

Konkurs na Najlepszą Polską Książkę Informatyczną

http://rn.pti.org.pl

Celem nagrody jest uhonorowanie autorów szczególnie wartościowych opracowań z zakresu informatyki i jej zastosowań oraz dostarczenie środowisku polskich informatyków informacji o publikacjach zasługujących na jego szczególną uwagę. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: 1) publikacji naukowych oraz 2) podręczników i publikacji popularnonaukowych. Konkurs koordynuje Rada Naukowa Polskiego Towarzystwa Informatycznego.
Termin: 17 kwietnia 2018 r.
Organizatorzy: Rada Naukowa PTI
Edycja: 2
REGULAMIN

Nagroda im. Witolda Lipskiego

Nagroda przyznawana od 2005 roku dla młodych naukowców za dorobek naukowy w dziedzinie informatyki i jej zastosowań. O Nagrodę mogą ubiegać się osoby, które w ostatnim dniu roku poprzedzającego rok konkursu nie przekroczyły 30. roku życia (lub 32. roku życia w przypadku kandydatów, którzy korzystali z urlopów wychowawczych) i są związani z krajową instytucją parającą się badaniami naukowymi w dziedzinie informatyki.
Termin: październik
Organizatorzy: PTI, Fundacja Rozwoju Informatyki, Polskie Stowarzyszenie Maszyn Liczących
Liczba edycji: 12

Nagroda INFOSTAT

Nagroda przyznawana od 2007 roku za wybitne dokonania na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Wręczana jest podczas Wielkiej Gali Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego.
Termin: maj
Organizator: PTI
Liczba edycji: 9

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr"

http://www.bobr.edu.pl/

Kontakt: Anna Beata Kwiatkowska

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Konkurs jest organizowany od 2006 roku.
Termin: wrzesień
Organizator: Oddział Kujawsko-Pomorski PTI, Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Learnetic
Liczba edycji: 10
REGULAMIN

Nagroda im. Zdzisława Pawlaka

https://fedcsis.org/2016/aaia/professor-zdzislaw-pawlak-best-paper-awards

Nagroda przyznawana od 2006 roku autorom najlepszych prac naukowych w dwóch kategoriach: dla naukowców i studentów. Nagroda jest wręczana na międzynarodowej konferencji FedCSIS – Federated Conference on Computer Science and Information Systems.

Termin: wrzesień
Organizator: Oddział Mazowiecki PTI
Liczba edycji: 10

Data Mining Competition

https://knowledgepit.fedcsis.org/contest/view.php?id=106

Międzynarodowy konkurs eksploracji danych organizowany w ramach konferencji FedCSIS - Federated Conference on Computer Science and Information Systems.

Termin: wrzesień
Organizator: Oddział Mazowiecki PTI
Liczba edycji: 2

Konkurs TIK?-TAK!

http://tik-tak.eecdl.pl/

Kontakt: Beata Chodacka

Tradycyjnie konkurs kierowany jest do młodzieży szkolnej. Udział w grze umożliwia uczniom sprawdzenie własnej wiedzy i umiejętności informatycznych, pozwala też wyłonić i wspierać uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu swych informatycznych zainteresowań. Konkurs polega na odpowiadaniu on-line na pytania z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych.
W 2016 r., z okazji jubileuszu 35-lecia PTI w konkursie wziąć udział może każdy. Tegoroczna edycja została nazwana "Ogólnopolskim Konkursem Informatycznym".
Termin: maj 2015
Organizator: PB ECDL
Liczba edycji: 7
REGULAMIN

Edukacja z Panem T.I.K-iem

http://konkurs.ecdl.pl/
Kontakt: Elżbieta Buk

Konkurs skierowany do uczniów. W kolejnych edycjach uczestnicy mają za zadanie wykonać pracę bezpośrednio związaną z technologiami informacyjno-edukacyjnymi. W 2016 r. zadanie polega na nakręceniu krótkiego filmu ilustrującego tezę będącą tegorocznym tytułem konkursu: "e-Umiejętności przepustką do...".
Konkurs Informatyczny „Edukacja z Panem T.I.K-iem - Telefonem ucz się i odkrywaj świat”
Termin: maj
Organizator: PB ECDL, Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Starzyńskiego w Warszawie
Liczba edycji: 6
REGULAMIN

NAGRODY I KONKURSY OBECNIE NIE KONTYNUOWANE PRZEZ PTI:

Konkurs "Info-Star"

Prestiżowy, środowiskowy konkurs INFO-STAR powstał w 1993 roku z inicjatywy szefa Centrum Promocji Informatyki Andrzeja Jabłońskiego i organizatora targów Komputer Expo Sławomira Majmana. Od 2009 roku współorganizatorem konkursu było Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Termin: październik
Organizatorzy: CPI, ZG PTI
Liczba edycji: 23

Ogólnopolskie Akademickie Mistrzostwa w Programowaniu Zespołowym

(współorganizowane przez PTI do 2008 r.)
Termin: listopad
Organizator: Oddział Wielkopolski PTI, Instytut Informatyki Politechniki Poznańskiej
Lokalizacja: Politechnika Poznańska
Edycja: 15
Zawody przeprowadzane od 1996 roku dla studentów polskich uczelni wyższych, mające wykazać umiejętności zespołowego rozwiązywania problemów informatycznych.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Programów Szachowych

(współorganizowane przez PTI do 2011 r., w 2012 odbyła się ostatnia edycja)
Termin: wrzesień
Organizator: Oddział Łódzki PTI
Edycja: 8

Nagroda PTI im. Jana Łukasiewicza za Innowacyjność w Zakresie Zastosowań Informatyki

Nagroda była przyznawana w latach 2008-2010 firmom za innowacyjność w zakresie zastosowań informatyki. Organizowana była przez Zarząd Główny PTI, odbyły się 3 edycje.

Nagroda J. Trybulskiego

Nagroda była przyznawana za osiągnięcia ekip we wdrażaniu systemów – głównie klasy ERP. Przyznawana co trzy lata, odbyły się dwie edycje 1984 i 1987

Nagroda PTI

Nagroda była wręczana w latach 2002 – 2004 na JS za zasługi dla informatyki. Honorowanych było dwóch laureatów rocznie: polski i zagraniczny.