Aktualności

O PTI

Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI) to organizacja, która od 35 już lat zrzesza profesjonalistów z branży informatycznej. Członkowie PTI należący do 13 oddziałów w całej Polsce organizują między innymi liczne konferencje specjalistyczne, które dzięki długoletniej tradycji zdobyły dużą renomę. Informacje o organizowanych przez nas konferencjach naukowych można znaleźć na podstronie http://www.pti.org.pl/Inicjatywy/Konferencje-i-Seminaria, a cała struktura organizacyjna Towarzystwa i kontakty do oddziałów znajdują się na stronie http://www.pti.org.pl/O-nas/Struktura-organizacyjna.

PTI spaja środowisko polskich informatyków – poprzez wspólne działania, organizację imprez integracyjno-edukacyjnych, współpracę z innymi organizacjami z branży oraz działalność sekcji, które skupiają entuzjastów rozmaitych zagadnień. O imprezach integracyjno-edukacyjnych można przeczytać na podstronie http://www.pti.org.pl/Inicjatywy/Imprezy-integracyjne, a spis wszystkich funkcjonujących sekcji znajduje się na wskazanej wcześniej podstronie opisującej strukturę organizacyjną naszego Towarzystwa.

Polskie Towarzystwo Informatyczne koncentruje się na rozwoju społeczeństwa informacyjnego - co roku, w maju organizuje obchody Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego, który został ustanowiony w 2006 r. przez ONZ. Informacje o tym wydarzeniu można śledzić na stronie http://www.sdsi.pti.org.pl.

Ważnym obszarem działań PTI jest również wpływ na legislację dotyczącą obszaru nowoczesnych technologii – opiniowanie aktów prawnych i udział w Komisjach Sejmowych. Opinie wydane przez Towarzystwo można znaleźć na stronie https://wstoin.pti.org.pl/wiki/Zestawienie_materia%C5%82%C3%B3w i http://www.pti.org.pl/Inicjatywy/Opinie-PTI.

Towarzystwo prowadzi także certyfikację ogólnych umiejętności komputerowych w oparciu o normy ECDL (European Computer Driving Licence). Witryna Polskiego Biura ECDL znajduje się pod adresem http://ecdl.pl.

Działająca przy PTI Izba Rzeczoznawców przygotowuje ekspertyzy, audyty i opinie dla instytucji publicznych oraz prywatnych. Szczegółowe informacje na temat oferowanych usług można znaleźć na podstronie http://www.pti.org.pl/Izba-Rzeczoznawcow/Izba-Rzeczoznawcow-PTI.

Wszystkie osoby, które chciałyby zostać członkiem Polskiego Towarzystwa Informatycznego zachęcamy do odwiedzenia strony http://www.pti.org.pl/Dla-czlonkow/Deklaracja-czlonkowska. Zapraszamy do kontaktu!