Aktualności

Międzynarodowy Konkurs Umiejętności Statystycznych

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych, MKUS (The International Statistical Literacy Project, ISLP).

Konkurs jest skierowany do trzech kategorii wiekowych: uczniowie urodzeni w latach 2003-2005 (gimnazjum oraz klasy równoważne), urodzeni w latach 1999-2002 (liceum i technikum) oraz studenci studiów licencjackich (lub szkół równoważnych). Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności badawczych i statystycznych, natomiast zadaniem uczestników jest przeprowadzenie badań na dowolny temat oraz zaprezentowanie ich wyników na plakacie naukowym, który należy w wersji elektronicznej przesłać do organizatorów konkursu. Plakaty należy przesłać do 17.02.2019 (szczegółowy terminarz na stronie konkursu).

Konkurs jest wydarzeniem cyklicznym (co 2 lata). Druga polska edycja konkursu zakończyła się sporym sukcesem. Laureaci kategorii „szkoły ponadgimnazjalne” zajęli III miejsce na świecie.

Prace laureatów pierwszych miejsc z każdej grupy wiekowej biorą udział we współzawodnictwie międzynarodowym. Lista zwycięzców i ich plakaty zostaną zaprezentowane na 62 Światowym Kongresie Statystyki, który odbędzie się w Kuala Lumpur w Malezji w dniach 18-23 sierpnia 2019.

dr Anna Justyna Milewska

Krajowy Koordynator

The International Statistical Literacy Project

islp@pti.org.pl

Więcej informacji o konkursie:

www.islp.edu.pl

www.facebook.com/feinMKS/

www.iase-web.org/islp/