Nagrody INFO-STAR rozdane. Gratulujemy Laureatom!

14 maja 2015 roku podczas Wielkiej Gali Społeczeństwa Informacyjnego w Pałacyku Zamoyskich w Warszawie po raz dwudziesty trzeci rozdane zostały nagrody INFO-STAR za wybitne osiągnięcia w dziedzinie informatyki.

Decyzją Kapituły podczas tajnego głosowania Laureatami INFO-STAR 2014 zostali:

Przemysław Gacek - za pomysł i założenie Grupy Pracuj, którą obecnie tworzy ponad pół tysiąca osób pracujących dla największych marek. Grupa Pracuj jest jedną z najszybciej rosnących firm technologicznych i jednym z najlepszych pracodawców w Polsce. Pracuj.pl jest największym serwisem rekrutacyjnym w Polsce i jedną z najmocniejszych polskich marek, a także aktywnym członkiem organizacji YPO (Young Presidents’ Organization), zrzeszającej ponad 20 000 CEOs z całego świata.

Sebastian Christow - za konsekwentne wdrażanie centralnej ewidencji działalności gospodarczej. Od 1997 roku nieprzerwanie związany z Ministerstwem Gospodarki, gdzie od samego początku kieruje projektami informatycznymi różnej wielkości. Współtwórca metodyki projektowej Ministerstwa Gospodarki. Od 2015 odpowiada za informatyzacją Państwa w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji.

Prof. Grażyna Szpor - Za długotrwałą pracę nauczyciela akademickiego w dziedzinie podstaw prawnych dla systemów informacyjnych, inspirację i kierowanie kołami zainteresowań naukowych studentów i doktorantów na styku informatyki i prawa, wspieranie administracji publicznej w dziedzinie stanowienia prawa dotyczącego informatyki; Zaangażowana w przygotowywanie merytoryczne i organizacyjne grup studentów do aktywnego udziału w sesji „Młodych Mistrzów” Forum Teleinformatyki. Jest organizatorką i liderką Centrum Badań i Edukacji Prawno-Informatycznej.

Poniżej przedstawiamy pozostałe osoby nominowane do Nagrody INFO STAR za osiągnięcia w 2014 roku.

Krzysztof Malicki - za pomysł i projekt platformy FreecoNet, która obecne pod marką FCN jest największą platformą usługową VoIP w Polsce, umożliwiająca przesyłanie dźwięków mowy za pomocą łączy internetowych. Zaangażowany we wsparcie procesów komercjalizacji wyników badań naukowych na Politechnice Gdańskiej i współpracę ze studentami zakładając i przyjmując rolę opiekuna największego obecnie międzywydziałowego koła naukowego Politechniki Gdańskiej.

Rafał Tomasiak - za stworzenie wraz ze swoim zespołem, zintegrowanego środowiska druku 3D, dzięki któremu drukarka 3D Zortrax uznawana jest za niezawodną, a także została okrzyknięta mianem najlepszego urządzenia typu plug & play na świecie. Produkt przeznaczone dla profesjonalistów tworzących na co dzień prototypy i modele. Drukarkę można dziś kupić w 49 krajach świata na 6 kontynentach.

Cezary Dubnicki - za prowadzenie badań, które przyczyniły się do upowszechnienia klastrów x86 jako alternatywy dla superkomputerów oraz do powstania architektury wirtualnego interfejsu sieciowego (VIA) tworzącego podstawy pod superszybkie sieci ograniczające kopiowanie danych. Pomysłodawca i lider rozwoju rozproszonego systemu pamięci masowej NEC HYDRAstor, który jest najszybszym i najbardziej skalowalnym komercyjnym systemem do przechowywania danych z deduplikacją.

Tomasz Tomala - za stworzenie aplikacji mobilnych w zakresie e-zdrowia, w tym jednej z pierwszych przeznaczonych dla osób chorych na cukrzycę - dbees.com Z tego rozwiązania korzystają obecnie tysiące użytkowników na całym świecie. W 2012 roku aplikacja dbees.com została uznana przez amerykański HealhtLine za jedną z 10 najlepszych na rynku aplikacji dla diabetyków. Dodatkowo firma Freshware stworzyła inne aplikacje w zakresie m-zdrowia, które zostały pobrane przez więcej niż 2,5 mln. użytkowników na całym świecie.

Beata Chodacka - za mnogość podejmowanych inicjatyw edukacyjnych, dzięki którym rozbudzane są wśród uczniów zainteresowania i pasje informatyczne, budujące świadome i czynne młode Społeczeństwo Informacyjne, jak również za tworzenie wzorców działań dla wielu nauczycieli podzielających podobne pasje w całej Polsce. Od 2008 roku opracowuje kierunki rozwoju i działania ECDL w Polsce. Od kilku lat współpracuje z Instytutem Badań Edukacyjnych przy budowie Krajowych Ram Kwalifikacji w obszarze IT.

Bożena Gargas - za doprowadzenie w 2014 roku do powstania Krajowej Inteligentnej Specjalizacji dotyczącej Technologii Kreatywnych, gdzie wprost i po raz pierwszy pojawiły się zapisane m.in. gry komputerowe, a obecność takiej specjalizacji oznacza możliwość wykorzystania funduszy unijnych na ten cel. Bożena Gargas od lat jest związana z konkursem Imagine Cup, gdzie promuje konkursowe projekty nie tylko by były interesujące technicznie, ale także przyjazne użytkownikom.

Laureatom oraz nominowanym serdecznie gratulujemy!

Strona utworzona przez Polskie Towarzystwo Informatyczne Wszelkie Prawa Zastrzeżone © 2014.