Organizatorzy XXVI Jesiennych Spotkań PTI już selekcjonują tematy i wykładowców
Polskie Towarzystwo Informatyczne, organizator XXVI Jesiennych Spotkań PTI, zaprasza do składania propozycji wykładów, które odbędą się podczas Spotkań. Organizatorzy zaproponowali tym razem następujące bloki tematyczne:
- Megatrendy technologiczne
- Aspekty wykorzystania środków informatyki
- Internet obywatelski
- Innowacyjność
- 7. Program Ramowy, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, transfer wiedzy między nauką a przemysłem.
- Edukacja dla społeczeństwa informacyjnego
- Aspekty prawne (zamówienia publiczne, regulacje międzynarodowe, DRM/własność intelektualna, open source)
- Metodyki zarządzania projektami
- Aspekty „miękkie” w zarządzaniu
Zgodnie z tradycją Jesiennych Spotkań tematy wystąpień są z reguły co najmniej ciekawe, w znacznej części kontrowersyjne, nierzadko bulwersujące. Te cechy wykazują już pierwsze zgłoszone wykłady:
- Drodzy Hindusi czyli Polak potrafi (Radosław Smilgin) - Polacy mają świetną kadrę informatyczną. Autor powie, jak przejąć wart miliardy dolarów rynek usług programistycznych i testerskich.
- Społecznościowe projekty naukowe (Lech Mankiewicz) – np. baza galaktyk odkrytych przez teleskop Hubble'a udostępniana internautom w celu opisania/sklasyfikowania obiektów czy automatyczny przegląd nieba w celu poszukiwania supernowych w którym wyniki automatycznej analizy są weryfikowane przez internautów.
- Web 2.0 – stracone nadzieje. Web 3.0 – nierealne szanse? (Marek Wierzbicki) - Panuje powszechne przekonanie, że swoim działaniem w obrębie tzw. serwisów społecznościowych dajemy innym dostęp do ważnych informacji, które pozytywnie wpływają na ich życie. Czy tak jest naprawdę? Czy w Web 2.0 i w nadchodzącym Web 3.0 pozytywy przewyższają negatywy? Sesja pokaże krytyczne spojrzenie na tę kwestię.
W celu zgłoszenia należy się udać na stronę XXVI Jesiennych Spotkań PTI
Lista zgłoszeń rozrasta się bardzo szybko.
XXVI Jesienne Spotkania PTI odbędą się w dniach 18-22 października 2010 r. w Hotelu Gołębiewski Wiśle, temat wiodący brzmi "IT w zarządzaniu - zarządzanie w IT".
Strona utworzona przez