Zapraszamy do Klubu Informatyka na wykład i dyskusję o źródłach problemów z wdrożeniami systemów informatycznych administracji publicznej

20 października kolejny raz w tym roku spotykamy się w Klubie Informatyka w Warszawie. Każdy może przyjść! Tematem spotkania będą źródła problemów z wdrożeniami systemów informatycznych administracji publicznej.
Od połowy lat 90. administracja publiczna buduje wielkie systemy w kluczowych dziedzinach: podatki, cło, ubezpieczenia społeczne i ochrona zdrowia, główne rejestry ewidencyjne (obywatele, przedsiębiorstwa, pojazdy). W ostatnich latach powstają ich wersje dla e-administracji, a niektórzy myślą nawet o m-administracji. Jednak wdrożenia systemów idą opornie, są problemy ze sprawnością, terminami wdrożeń, utrzymaniem się w zakładanych budżetach. Z systemami e-administracji jest dodatkowy problem - obywatele i przedsiębiorcy (a nawet administracja) korzystają z nich niechętnie, a liczba korzystających nie uzasadnia wysiłków i kosztów ich tworzenia. Jakie są tego przyczyny? Co zrobić, żeby tak nie było? Swoją hipotezę na temat przyczyn przedstawi Tomasz Kulisiewicz, prezentując wybrane tezy swojej pracy doktorskiej obronionej w czerwcu 2015 r. w Instytucie Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Po wykładzie zapraszamy do dyskusji.

Termin i miejsce spotkania: 20 października o godz. 18.30 w sali F202 Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej 36 na warszawskiej Pradze. Dla tych, którzy tam jeszcze nie byli: WSM Kawęczyńska jest tu - niedaleko pętli tramwajowej linii 7 i 13 (przystanek Kawęczyńska-Bazylika).

Wstęp na spotkanie jest wolny, jednak ze względów logistycznych wszystkich, którzy chcą wziąć udział, prosimy o potwierdzenie chęci uczestnictwa pod adresem mailowym omaz(at)poczta.pl