XV Otwarte Mistrzostwa Polski Informatyków w Narciarstwie Alpejskim

Dobiegły końca XV Otwarte Mistrzostwa Polski Informatyków w Narciarstwie Alpejskim. Pod względem frekwencyjnym tegoroczną edycję zawodów należy zaliczyć do wyjątkowo udanych – na szczycie Skrzycznego w Szczyrku stawiło się prawie 100 zawodników.

14 lutego w Szczyrku odbyły się XV Otwarte Mistrzostwa Polski Informatyków w Narciarstwie Alpejskim, organizowane przez Polskie Towarzystwo Informatyczne we współpracy z firmą LGBS Polska Sp. z o.o.

„Organizowanie tego typu przedsięwzięć zawsze wiąże się z niemałym ryzykiem, dlatego też praktycznie za każdym razem czekamy z duszą na ramieniu na start Mistrzostw. Przed ich rozpoczęciem może wydarzyć się wiele nieprzewidzianych sytuacji, np. wieje silny wiatr, z powodu którego kolejka na Kasprowy przestaje chodzić, zatem tłum zawodników trzeba przewieźć z Kuźnic na oślą łączkę i namówić do ścigania w warunkach „urągających ich godności”. Albo, jak w zeszłym roku, zwodzeni prognozami pogody czekaliśmy do ostatniego momentu, aby w końcu się poddać i odwołać zawody ze względu na brak śniegu na którejkolwiek z branych pod uwagę tras” – tłumaczy wiceprezes PTI Marek Hołyński, który corocznie bierze udział w tej wyjątkowej imprezie, skierowanej zarówno do miłośników zimowych sportów, jak i nowych technologii.

Jak podkreśla dyrektor generalna PTI Krystyna Pełka Kamińska, tegoroczna edycja udała się znakomicie - zarówno pod względem pogodowym, jak i frekwencyjnym.
„W Szczyrku świeciło słońce, śniegu było pod dostatkiem, a trasy zostały dobrze przygotowane. Ustawienie slalomu giganta, z pozoru proste, nie było jednak łatwe do przejechania, a mimo to komisja sędziowska nie zanotowała żadnych protestów i odwołań” – opisuje dyrektor generalna.

W mistrzostwach uczestniczyło w sumie 91 zawodników. Po raz pierwszy od lat ekipa PTI w składzie: Piotr Lamers, Jan Raszewski i Maciej Raszewski zdobyła w zawodach medal, zajmując trzecie miejsce w punktacji drużynowej. Komplet wyników dostępny jest na stronie: http://mpi.pti.org.pl/ezpublish/index.php/Wyniki.

Po gorących emocjach sportowych odbyła się uroczysta kolacja, w trakcie której ufundowane przez siebie puchary za najlepsze czasy w poszczególnych kategoriach wręczali osobiście Burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Borys Matlak.

Nagrody dla zawodników - oprócz organizatorów - ufundowali również sponsorzy: firmy Bonair, BENQ, Event SKI oraz Viking. Rozgłos medialny imprezie zapewnili: TVP Katowice, Indata Software, portale Nanarty.pl i gisplay.pl oraz tygodnik Przegląd.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zawodach, a sponsorom za wsparcie i współpracę i już dzisiaj gorąco zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Otwartych Mistrzostwach Polski Informatyków w Narciarstwie Alpejskim w 2016 roku!

Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest na: http://mpi.pti.org.pl/ezpublish/index.php/Galeria.