TIK?-TAK! oraz Edukacja z Panem T.I.K.-iem. Konkursy PTI dla młodzieży szkolnej

Wraz z końcem marca rozpoczęły się doroczne obchody Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego (ŚDSI). Wzorem lat ubiegłych Polskie Towarzystwo Informatyczne wraz z ECDL Polska przygotowało dla młodzieży szkolnej atrakcyjne konkursy informatyczne: TIK?-TAK! oraz Edukację z Panem T.I.K.-iem. W obu mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone 12 maja - podczas Wielkiej Gali ŚDSI.

Gra TIK?-TAK!

27 marca wystartowała kolejna, V edycja ogólnopolskiego konkursu dla szkół "Technologie Informacyjno-Komunikacyjne? TAK! (TIK?-TAK!). Obecnie trwa rejestracja szkół, natomiast rozgrywki dla uczniów rozpoczną się 13 kwietnia.

Ideą przedsięwzięcia jest pokazanie, że technologie towarzyszą nam wszędzie i są istotnym elementem życia, a przede wszystkim nie są trudne i każdy uczeń może zbadać swoją wiedzę w tym zakresie. Konkurs, który ma charakter gry i polega na zbieraniu punktów, ma też na celu dotarcie do każdej szkoły - bez względu na to, czy w danym województwie są organizowane inne potyczki informatyczne.

Więcej informacji na: http://www.tik-tak.eecdl.pl/ oraz fanpage'u.

Edukacja z Panem T.I.K.-iem - Telefonem ucz się i odkrywaj świat!

Trwa również przyjmowanie zgłoszeń do V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Edukacja z Panem T.I.K-iem – Telefonem ucz się i odkrywaj świat”.

Celem Konkursu jest poruszenie tematyki dotyczącej możliwości wykorzystania przez ucznia urządzeń mobilnych, takich jak tablet czy telefon oraz darmowego oprogramowania na te urządzenia, do nauki w szkole i w domu. Uczniowie mają za zadanie zaprojektować okładkę zeszytu szkolnego, gdzie pokażą w jaki sposób urządzenia mobilne mogą wspierać naukę ucznia. Które z bezpłatnych aplikacji warto wykorzystać w szkole na lekcjach matematyki, chemii, plastyki, biologii czy tez innych przedmiotów?

Najlepsze pomysły trafią na okładki zeszytów szkolnych.

Więcej informacji na: http://www.konkurs2015.ecdl.pl/ oraz fanpage'u.

Gorąco zachęcamy do udziału w obu Konkursach!