Rekordowa liczba uczestników w konkursie T.I.K? TAK!

W tym roku Ogólnopolski Konkurs Informatyczny "T.I.K? TAK!" organizowany po raz piąty przez Polskie Towarzystwo Informatyczne i Polskie Biuro ECDL osiągnął rekordową liczbę uczestników. Zarejestrowało się już prawie 1200 szkół z całej Polski oraz ponad 28 tys. uczniów. Osoby, który chciałyby wziąć udział w grze, mają jeszcze czas do 17 kwietnia.

- Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie. Jednocześnie chcemy stworzyć uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności, a także wyłonić i wspierać uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań informatycznych – tłumaczy kol. Beata Chodacka, koordynator projektu.

Jak dodaje, konkurs ma również za zadanie zachęcać szkoły do rozpoznawania i rozwijania zainteresowań i uzdolnień swoich uczniów oraz podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym.

Konkurs, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie się składał z III etapów. W pierwszym, który potrwa do 17 kwietnia, uczniowie po zalogowaniu się do systemu konkursowego, będą odpowiadali na pytania z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz rozwiązywali zadania praktyczne. Każdy uczestnik może grać raz dziennie przez pięć dni. Stu najlepszych graczy z każdego poziomu szkoły przejdzie do kolejnego etapu, który zostanie rozegrany w wyznaczonych placówkach 28 kwietnia. Tutaj zmaganiom uczestników będzie towarzyszył zespół osób nadzorujący przebieg konkursu. W ostatnim, finałowym etapie, który odbędzie się 12 maja w Warszawie, uczniowie na oczach publiczności będą odpowiadać na pytania wyświetlające się na ekranie.

- Social media, pakiet Microsoft Office, e-bankowość czy crowdfunding – m.in. z tymi zagadnieniami musieli się zmierzyć uczestnicy ubiegłorocznych edycji – opisuje koordynator projektu. - Nowością w tym roku będą zagadnienia z programowania opracowane wraz z naszym nowym partnerem – Mistrzami w Kodowaniu.

Jest o co walczyć! Zwycięzcy oraz szkoły, których uczniowie otrzymają najwyższe wyniki, otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ponadto na finalistów czeka wycieczka edukacyjna.

Inicjatywa została objęta patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Więcej informacji na: http://www.tik-tak.eecdl.pl/ oraz fanpage'u.