Podsumowanie konferencji FedCSIS 2015 w Łodzi

Kolejna edycja konferencji FedCSIS przeszła do historii. W Łodzi spotkało się ponad 300 osób z całego świata. Czterech wspaniałych prelegentów wygłosiło zróżnicowane tematycznie i ciekawe referaty. Zaprezentowano ponad 250 artykułów, które po opublikowaniu będą indeksowane m.in. w Web of Science. Bez wątpienia najwięcej prac dotyczyło zastosowań sztucznej inteligencji, w tym w medycynie i grafice. Nie zabrakło także miejsca na tematy związane z zarządzaniem informatyką, przetwarzaniem obrazów, metodami numerycznymi i optymalizacją, systemami agentowymi, sieciami komputerowymi, bezpieczeństwu informacji, logice, komputerom białkowym, językom programowania, informatyce w logistyce…i nie tylko. Taka mnogość i różnorodność sesji tematycznych, w ramach których prowadzono prezentacje i dyskusje, sprawiła po raz kolejny, że bez trudu można było znaleźć interesujący temat. Dyskusje przenosiły się poza sale i trwały w czasie przerw oraz wieczornych uroczystych kolacji.

Wśród uczestników można było poznać osoby, które przyjechały na FedCSIS już po raz kolejny: drugi, trzeci, czwarty. Jak zauważyli organizatorzy, kilkoro spośród nich było już po raz piąty, a więc od początku istnienia FedCSIS. To, wraz z dużą liczbą uczestników oraz publikacji, dowód na utrzymujący się wysoki poziom konferencji. To niewątpliwa zasługa organizatorów konferencji jako całości oraz poszczególnych sesji.

Zakończenie tegorocznej edycji, jak zwykle, to znak, że nadchodzi już kolejna. Za rok, zgodnie z dotychczasową praktyką, lokalizacja będzie inna: Gdańsk. Na stronie konferencji rośnie już lista wydarzeń, które będą miały miejsce w 2016 roku. Zapraszamy, już za mniej niż rok, 11-14 września 2016, do Gdańska, na FedCSIS 2016!

Autor relacji: Tomasz Klasa

Dodatkowe informacje:

Oficjalne otwarcie konferencji FedCSIS 2015

Informacje o konferencji FedSCIS 2015

Pełna galeria zdjęć z otwarcia konferencji: https://fedcsis.org/gallery/conference-opening

O konferencji FedCSIS 2015 w mediach

W TVP Łódź ukazała się relacja z konferencji, dostępna pod linkiem: http://lodz.tvp.pl/21622390/14092015-1830
(materiał o konferencji rozpoczyna się po 7. minucie programu).

Wiadomości PR4 - mówią dr hab. Marcin Paprzycki i dr Andrzej Janusz:

Polskie Radio Czwórka


Fragment audycji radiowej - mówi dr hab. Marcin Paprzycki:

Radio Łódź

W prasie i w Internecie

"Dziennik Łódzki"

Polska Agencja Prasowa

Polskie Radio Łódź on-line

"Twoja Anglia"

"Twoje Miasto Wrocław"

"Młodzi w Łodzi"