Offensive Security - Marcowe spotkanie Sekcji Bezpieczeństwa Informacji

Sekcja Bezpieczeństwa Informacji PTI zaprasza wszystkich zainteresowanych na debatę ekspercką, której tematem przewodnim będzie offensive security.

W programie m.in.:

1. Ataki na systemy i sieci komputerowe - losowe case study - Gynvael Coldwind

Podczas prelekcji zostanie przedstawionych kilka przypadków ataków na sieci wewnętrzne firm oraz innych instytucji, a także będą wskazane metody obrony, które mogłyby zostać w tych sytuacjach użyte, ale których zabrakło.

Gynvael Coldwind zajmuje się badaniami nad ofensywną stroną bezpieczeństwa komputerowego. Na co dzień pracuje jako Information Security Engineer w Google, a po godzinach jest kapitanem jednego z najlepszych na świecie zespołów security CTF - Dragon Sector.Blog: http://gynvael.coldwind.pl.

2. Offensive software security - fakty, mity i przemyślenia - Mateusz Jurczyk

Z niskopoziomowym (i nie tylko) bezpieczeństwem oprogramowania wiąże się wiele mitów i nie zawsze poprawnych założeń, czynionych i propagowanych przez użytkowników, media, a często nawet ludzi zajmującym się tym tematem zawodowo. Podczas niniejszej prelekcji Mateusz przedstawi garść własnych przemyśleń na temat offensive security, zebranych podczas aktywnej pracy w branży.

Mateusz Jurczyk od wielu lat pasjonuje się tematyką bezpieczeństwa komputerowego - specjalizuje się w metodach odnajdowania oraz wykorzystywania podatności w popularnych aplikacjach klienckich oraz systemach operacyjnych. Na co dzień pracuje w firmie Google na stanowisku Information Security Engineer, w wolnych chwilach prowadzi bloga związanego z bezpieczeństwem niskopoziomowym oraz bierze aktywny udział w zawodach security CTF jako członek i wice-kapitan drużyny Dragon Sector.

Spotkanie odbędzie się 26 marca 2015 r. (czwartek) w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, początek zaplanowany jest na godz. 17.00.

Rejestracja i szczegóły:
http://www.meetup.com/Sekcja-Bezpieczenstwa-Informacji-PTI/events/220725446/.