Noc Robotów PIAP

Już 22 maja w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów PIAP odbędzie się III edycja Nocy Robotów PIAP pod hasłem „Misja: Bezpieczeństwo”. To największa w Polsce impreza popularno-naukowa poświęcona zagadnieniom robotyki.

Noc Robotów PIAP to event popularnonaukowy dla fanów robotyki, jedyna w kraju tak duża impreza skierowana do dzieci i dorosłych, przedstawicieli nauki i biznesu. To też szeroko zakrojony projekt społeczny i medialny promujący innowacyjne technologie i prezentujący najnowsze osiągnięcia polskich inżynierów w dziedzinie robotyki.
Przewodnikami po świecie tajemnic robotów przemysłowych, usługowych, rehabilitacyjnych, antyterrorystycznych, łazików i bezzałogowych obiektów latających są naukowcy, inżynierowie z Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP oraz najlepsi studenci uczelni technicznych. A wszystko to dzieje się w wyjątkowej oprawie muzycznej i wizualnej.

Podczas Nocy Robotów PIAP można dotknąć przyszłości i odkryć nieznane, bo zagadkowy świat sztucznej inteligencji jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Interaktywny charakter wydarzenia gwarantuje wszystkim zwiedzającym zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności. A wstęp na Noc Robotów PIAP jest otwarty i bezpłatny dla każdego.

Organizatorem Nocy Robotów PIAP jest Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, natomiast Polskie Towarzystwo Informatyczne objęło patronat merytoryczny nad tegoroczną edycją.

Więcej informacji: http://www.nocrobotow.pl.