Międzynarodowa konferencja naukowa FedCSIS, 13-16 września 2015, Łódź

Federated Conference on Computer Science and Information Systems (FedCSIS) renomowana międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona informatyce, informatyce technicznej i ekonomicznej, która organizowana jest corocznie w jednym z polskich miast. W konferencji biorą udział przedstawiciele środowisk akademickich z całego świata oraz reprezentanci przedsiębiorstw zajmujących się produkcją, integracją i wdrażaniem systemów informatycznych. FedCSIS ma formę serii niezależnych konferencji, warsztatów, sympozjów i sesji specjalnych, na których prezentowane są wyniki badań oraz zastosowań nowych rozwiązań informatycznych. Wszystkie prezentacje na konferencji prowadzone są w języku angielskim.

Tegoroczna edycja FedCSIS odbędzie się w Łodzi (na Politechnice Łódzkiej) w dniach 13-16 września i będzie składała się z 24 wydarzeń: konferencji, warsztatów i sympozjów poświęconych technologiom informatycznym, weźmie w nich udział ponad 300 uczestników z całego świata. W ramach konferencji organizowany jest konkurs eksploracji danych związany z poprawą bezpieczeństwa strażaków uczestniczących w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Podczas konferencji wręczone zostaną również Nagrody im. Profesora Zdzisława Pawlaka, przyznawane autorom najlepszych prac naukowych w dwóch kategoriach: dla naukowców i studentów.

Organizatorem FedCSIS 2015 jest Polskie Towarzystwo Informatyczne wspólnie z Instytutem Badań Systemowych PAN, Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Politechniką Łódzką. Z FedSCIS współpracują najważniejsze światowe organizacje naukowe i profesjonalne, m.in. ACM (Association for Computing Machinery) oraz IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) oraz Komitet ds. Informatyki Polskiej Akademii Nauk.

Strona internetowa wydarzenia: https://fedcsis.org/