Majowy Klub Informatyka – Zawód Informatyk

W imieniu Oddziału Mazowieckiego PTI serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Klub Informatyka, który odbędzie się 12 maja na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Jak zapowiadają organizatorzy, na majowym spotkaniu zostanie przeprowadzona wiwisekcja zawodu informatyka.

Gośćmi specjalnymi spotkania będą autorzy książki „Informatycy” - Katarzyna Łubieńska i Jacek Woźniak.
Pytania zadane przez autorów w podtytule do książki mówią same za siebie:

Zainteresowanych odpowiedziami na te pytania i ciekawych dyskusji wokół zawodu informatyka z pewnością zachęci jedna z recenzji, autorstwa dr hab. Piotra Bohdziewicza:
„Informatycy – to pogłębiony, wieloaspektowy obraz grupy zawodowej, który bywa w niektórych fragmentach wręcz odkrywczy, np. spojrzenie na problemy osób wykonujących zawód informatyka przez pryzmat teorii autyzmu i wynikających stąd ich skłonności do systematyzującego stylu poznawczego. Czasami tekst porusza emocjonalnie czytelnika i prowokuje u niego refleksję nad własnym stylem relacji z informatykami. Wielkim walorem książki jest żywy, komunikatywny język.”

Pierwsza dziesiątka uczestników zostanie nagrodzona bezpłatnymi egzemplarzami książki "Informatycy" - zatem polecamy przyjść punktualnie o godz. 18.00.

Więcej informacji: http://www.mazowsze.pti.org.pl/11,Archiwum/article:105.