Konferencja "Rozwiązania ICT dla inteligentnych miast"

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie zapraszają wszystkich zainteresowanych na konferencję „Rozwiązania ICT dla inteligentnych miast”, która odbędzie się 11 maja (poniedziałek) w Ministerstwie Gospodarki, przy ul. Plac 3 Krzyży 3/5 w Warszawie.

Jakie wyzwania stoją przed naszymi miastami? Czym się wyróżnia „smart city”? Czy miasto staje się „inteligentne” poprzez wdrażanie nowoczesnych technologii infrastrukturalnych, czy też poprzez umiejętność prowadzenia dialogu z rozwijającymi się społeczeństwami miejskimi z wykorzystaniem mediów społecznościowych? Jak wykorzystać finansowanie UE, aby stać się „smart city”? Które miasto jest bardziej „smart” i jak to zmierzyć? Jaka jest rola technologii ICT we wsparciu transformacji modelu operacyjnego miasta?
Jesteśmy przekonani, że będzie to interesujące wydarzenie z udziałem polityków, naukowców, praktyków i przedstawicieli przemysłu teleinformatycznego, dające szersze spojrzenie na te jakże ważne dla całej gospodarki oraz administracji tematy.

Konferencja organizowana jest w ramach Obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego 2015 roku. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Gospodarki.

Szczegółowy program konferencji: Rama Programowa ŚDSI 2015. Na wydarzenie wstęp wolny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o wcześniejsze zgłoszenia poprzez formularz dostępny na:
https://sdsi.pti.org.pl/formularz/formularz.php.