III Ogólnopolski Kongres Smart - Inteligentne miasta

Oddział Pomorski PTI objął patronatem honorowym III Ogólnopolski Kongres Smart - Inteligentne miasta, który odbędzie się 29 czerwca 2015 r. w Gdańsku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło także m.in. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Agencja Rynku Rolnego, Marszałek Województwa Opolskiego, Krajowa Rada Spółdzielcza, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz inne liczne instytucje i organizacje.

Podczas konferencji politycy wraz z ekspertami i samorządowcami będą szukać odpowiedzi na takie pytania jak: czy miasta z północy Polski wykorzystują nowe technologie do inteligentnego rozwoju transportu i infrastruktury, aby polepszyć jakość życia mieszkańców, jak oszczędzać energię w mieście i czy zagospodarowanie odpadów komunalnych może obniżyć koszty ciepła i prądu, a także na pytanie czy szwedzkie, niemieckie i norweskie miasta są smart. Istotnym tematem do dyskusji będzie również nowoczesny transport publiczny oraz możliwości rozwoju pojazdów elektrycznych w polskich i zagranicznych miastach.

W ramach wydarzenia panel dyskusyjny pod nazwą "Nowe technologie" poprowadzi Prezes Oddziału Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego , Pan Andrzej Majewski. Wydarzenie odbędzie się w godz. 10:00-15:00 w dniu 29 czerwca 2015 r. w Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym przy ul. Trzy Lipy 3 w Gdańsku.

Zapraszamy do rejestracji: www.inteligentne-miasta.eu/rejestracja/