Biometria: za i przeciw. Kwietniowy Klub Informatyka

W imieniu Oddziału Mazowieckiego PTI serdecznie zapraszamy na kwietniowy Klub Informatyka, którego hasłem przewodnim będzie "Biometria - za i przeciw"

Jak tłumaczą organizatorzy, biometria wkracza coraz szerzej w nasze życie i budzi coraz większe kontrowersje. Z jednej strony ułatwia nam korzystanie z różnego rodzaju usług publicznych i prywatnych, a z drugiej - zabiera poczucie prywatności.
Stąd problemy – np. rozpoczynamy prace nad dowodem osobistym zawierającym dane biometryczne, bo widzimy zalety takiego rozwiązania, a za chwilę z różnych powodów z tego rezygnujemy.
Postępy technik biometrycznych pozwalają na stałe powiększanie obszaru zastosowań cech biometrycznych. Należy jednak pamiętać, że praktyczne wykorzystanie biometrii jest silnie uzależnione od dwóch kluczowych czynników: aktualnego stanu prawnego i akceptacji społecznej.
Niezaprzeczalne zalety metod biometrycznych powodują, że w takich krajach, jak Indie, Pakistan, Brazylia czy Nigeria, cechujących się dużą liczbą słabo wyedukowanych mieszkańców, prowadzone są szeroko zakrojone projekty związane z biometryczną identyfikacją np. podczas wyborów. Niektóre kraje europejskie, Australia, Kanada, USA wykorzystują biometrię na przejściach granicznych. Jak na tym tle wygląda zastosowanie biometrii w Polsce?

Wprowadzającymi do tematu będą:


Spotkanie odbędzie się 14 kwietnia br. w sali konferencyjnej nr 208 Instytutu Maszyn Matematycznych, przy ul. L. Krzywickiego 34 w Warszawie. Start o godz. 18.30. Wstęp na spotkanie jest wolny, jednak ze względów logistycznych osoby, które chciałyby wziąć w nim udział, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie pod adresem: omaz@poczta.pl.

(Źródło: http://www.mazowsze.pti.org.pl/13,Aktualnosci)