Szczecin podsumował rok 2013

Spektakularnego podsumowania osiągnięć roku 2013 dokonała szczecińska branża IT organizując w piątek, 17 stycznia 2014 r. galę w siedzibie Polskiego Radia Szczecin.

W programie gali znalazło się m.in. wręczenie nagród w konkursie "Interaktywny produkt IT", któremu patronowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne, a także wystąpienie prezydenta Szczecina Piotra Krzystka, który stwierdził m.in., że branża informatyczna jest jednym z motorów miasta.

Siedem lat temu bardzo mocno postawiliśmy na rozwój informatyki, branży ICT i wszystkich usług BPO – powiedział prezydent. – To okazało się sukcesem, bo mimo kryzysu gospodarczego, ta branża w Szczecinie cały czas rośnie w siłę. Widzimy to po miejscach pracy, obrotach firm informatycznych, marek, które są znane nie tylko w Szczecinie, ale także w Europie i świecie.

Na zakończenie wystąpił Michał Grobelny ze swoim zespołem.

Głównym organizatorem konkursu był członek Zachodniopomorskiego Oddziału PTI, pracownik Akademii Morskiej w Szczecinie, dr inż. Piotr Borkowski.

Obecnie w województwie zachodniopomorskim działa ponad 4 tysiące firm z branży IT, które zatrudniają prawie 8,5 tysiąca osób.

Opis wydarzenia zamieszczono na stronie Radia Szczecin.