Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych u Prezydenta RP

Prezes PTI Marian Noga wziął udział w spotkaniu zorganizowanym w dniu 28 kwietnia br. wspólnie przez Kancelarię Prezydenta RP i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, poświęconym najistotniejszym zagadnieniom związanych z upowszechnianiem technologii teleinformatycznych w Polsce. W spotkaniu uczestniczyli m.in. min. Olgierd Dziekoński, doradca Prezydenta RP Krzysztof Król, Lider Cyfryzacji Włodzimierz Marciński oraz członkowie Komitetu Honorowego inicjatywy Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych wraz z jego przewodniczącym, byłym ministrem Administracji i Cyfryzacji Michałem Bonim.

W sprawach cyfrowych robimy szybki postęp, co jest doceniane w większym stopniu na świecie niż w naszym kraju. Jednak jest jeszcze duży odsetek ludzi, którzy uważają, że internet do niczego im się nie może przydać” – stwierdził min. Rafał Trzaskowski w swoim wystąpieniu.

Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych zostało powołane 3 lipca 2013 r. z inicjatywy Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz Lidera Cyfryzacji, w obecności komisarz Neelie Kroes. Inicjatywa jest krajową odpowiedzią na powołanie przez Komisję Europejską Wielkiej Koalicji na rzecz Cyfrowych Miejsc Pracy i stanowi nieformalne zrzeszenie instytucji, organizacji i firm identyfikujących się z jego celami i działających na rzecz ich realizacji.

Polskie Towarzystwo Informatyczne wniosło do Porozumienia trzy wartościowe inicjatywy: