Kontrola systemu informatycznego PKW. NIK zaprasza do współpracy PTI

Najwyższa Izba Kontroli wyjaśnia przyczyny awarii systemu informatycznego PKW. Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK, poinformował w Radiowej Trójce, że do współpracy przy audycie zaprosił przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

W związku z koniecznością szybkiego ustalenia przyczyn problemów w funkcjonowaniu systemu informatycznego PKW prezes Najwyższej Izby Kontroli, Krzysztof Kwiatkowski, spotkał się w piątek (21.11.2014) z reprezentantami Polskiego Towarzystwa Informatycznego – prezesem Marianem Nogą oraz Dyrektorem Izby Rzeczoznawców Tomaszem Szatkowskim - aby porozmawiać o nawiązaniu współpracy przy trwającym audycie.

"Mamy zapewnienie ze strony Towarzystwa, że do współpracy z nami - na zasadzie ekspertów i biegłych - będą zaproszeni najlepsi informatycy w Polsce. Zależy nam, aby taka sytuacja, jaka miała miejsce w ostatnich dniach, już się nie zdarzyła" – wyjaśnił w Radiowej Trójce Krzysztof Kwiatkowski.

Towarzystwo zobowiązało się do wydelegowania wyspecjalizowanych informatyków, którzy zbadają przyczyny awarii. Na tej podstawie powstanie lista zaleceń, które pomogą w uniknięciu podobnej sytuacji w przyszłości.

Nagranie z rozmowy z prezesem NIK dostępne jest na: www.polskieradio.pl.