„Edukacja z Panem TIK-iem” oraz „TIK?-TAK!” – rozstrzygnięte

Podczas uroczystości zakończenia IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego z serii

„Edukacja z Panem TIK-iem”,

które odbyło się w Warszawie w Centrum Zielna, wręczono nagrody zwycięzcom oraz najaktywniejszym nauczycielom i szkołom.

Na konkurs przesłano 1472 prace z całej Polski. W kategorii szkół podstawowych zwycięzcą okazała się Agata Pek ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Gdyni, w kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Anna Bednarek z Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Poczesnej, zaś wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepszy okazał się Mateusz Uszyński z Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Ciechanowcu. Największą aktywność pod względem udziału w konkursie wykazała Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 im. Króla Stefana Batorego w Warszawie, Publiczne Katolickie Gimnazjum w Starogardzie Gdańskim i Zespół Szkół im. St. Staszica w Gąbinie.

Celem konkursu, któremu tym razem przyświecało hasło „Pomyśl zanim wrzucisz”, było propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci ze szczególnym uwzględnieniem ochrony tożsamości w sieci. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć historyjkę obrazkową będącą przestrogą lub nauką dla rówieśników, mówiącą o ochronie swojej tożsamości w sieci oraz ochronie danych osobowych.

Wszystkie wyniki można poznać na stronie konkursu.

W ramach tej samej imprezy w Centrum Zielna odbył się finał oraz zakończenie IV edycji ogólnopolskiego konkursu dla szkół

„Technologie Informacyjno-Komunikacyjne? TAK!” („TIK?-TAK!”),

W finałowym etapie rozgrywek o podium walczyło 34 uczniów, w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Poza dobrą odpowiedzią liczył się czas, zatem rozgrywki na żywo wzbudzały ogromne emocje również publiczności.

Zwycięzcami zostali:

W konkursie wzięło udział 726 szkół i 19928 uczniów.

Pełna informacja o przebiegu i wynikach konkursu.

Organizatorami obu konkursów są Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz ECDL Polska.