Toruńska "Informatyka w Edukacji" w wymiarze światowym

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

w imieniu wszystkich organizatorów bardzo serdecznie zapraszam Państwa do zgłaszania wystąpień i uczestnictwa w

X Konferencji Informatyka w Edukacji

Zachęcamy również do uczestnictwa w

World Conference on Computers in Education WCCE 2013

Konferencje odbędą się w Toruniu:

Kilka słów o jubileuszowej odsłonie konferencji IwE:

X Konferencja "Informatyka w Edukacji" IwE 2013 stanowi Dni Narodowe Światowej Konferencji na temat Komputerów w Edukacji WCCE 2013. Obie Konferencje obchodzą w 2013 roku swoje Jubileusze - odbędą się po raz dziesiąty. Konferencja IwE dużo zyskuje dzięki powiązaniom z Konferencją WCCE. Odbędą się wykłady zaproszonych wykładowców przystosowane dla słuchaczy z Polski, między innymi Mitchel Resnick z MIT przedstawi ideę otwartych środowisk kształcenia bazujących na wykorzystaniu języka Scratch, i grupa nauczycieli z USA poprowadzi warsztaty na temat odwróconej klasy - bardzo popularnej idei wykorzystania technologii do wzmocnienia personalizacji, motywacji i kreatywności uczniów.

Konferencję otworzy Włodzisław Duch z UMK wykładem na temat "Mózg i nauczanie". Ponadto, będzie można zapoznać się z ofertą firm edukacyjnych, wystawców na ich stoiskach, jak i uczestnicząc w ich wykładach i warsztatach.

W porównaniu do poprzednich odsłon konferencji IwE, poza uczestnictwem w wykładach i warsztatach, w tym roku uczestnicy konferencji IwE mogą zgłaszać własne wystąpienia: wykłady, referaty i warsztaty - nadsyłanie propozycji do 10 kwietnia 2013 roku. Przed konferencją zostanie wydana monografia z tekstami przyjętych wystąpień.

Zapraszamy do uczestnictwa w Konferencji IwE nauczycieli ze szkół i z uczelni, pracowników oświaty, dyrektorów szkół, działaczy edukacyjnych, przedstawicieli firm działających na rzecz edukacji.

Serdecznie pozdrawiam,
Anna Beata Kwiatkowska