PTI wspiera VI Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy o Internecie

W dniu 21 stycznia 2013 r. rozpoczęły się wstępne wewnątrzszkolne eliminacje oraz zapisy do VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie – Net Masters Cup.

Organizatorami Olimpiady są Grupa Netia i Grupa Allegro, które sfinansują nagrody dla zwycięskiej drużyny. Partnerzy merytoryczni tegorocznej edycji, którzy odpowiedzialni są za ułożenie zadań konkursowych to Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Politechnika Łódzka, Politechnika Poznańska, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prace merytoryczne wspierać będzie także Polskie Towarzystwo Informatyczne, zaś patronat honorowy nad Olimpiadą objął Urząd Komunikacji Elektronicznej z Prezes Magdaleną Gaj na czele.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie skierowana do młodzieży oraz nauczycieli to nie tylko największy tego typu konkurs w Polsce, ale i jeden z większych w Europie. Dotyczy szeroko rozumianej wiedzy o internecie i technologiach informatycznych. Do uczestnictwa w Olimpiadzie zaproszonych jest co roku ok. 15 tys. szkół z całej Polski. Pierwszych pięć edycji organizował Dialog, który w 2011 roku dołączył do Grupy Netia. W ostatniej V edycji w ścisłych rozgrywkach uczestniczyło 4643 drużyn, co daje ponad 23 tys. uczestników.

Olimpiada składa się z dwóch etapów rozgrywanych online i Wielkiego Finału organizowanego 17 czerwca w Warszawie.

Zwycięska drużyna wygra główną nagrodę - pakiet opieki podczas studiów, w tym m.in. stypendium finansowe w wysokości 5000 złotych, płatny staż w Grupie Allegro, uczestnictwo w konferencjach tematycznych, warsztaty z trenerami i pomoc przy pisaniu pracy magisterskiej.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn komputerowy CHIP, na łamach którego zorganizowany zostanie konkurs umożliwiający drużynom, które nie dostały się do finału, zdobycie tzw. "Dzikiej Karty" uprawniającej do startu Wielkim Finale.

Szczegółowe informacje