MERA-400 - życie po zmartwychwstaniu

Opublikowana na stronie internetowej PTI informacja o emulatorze komputera MERA-400, stworzonym przez Jakuba Filipowicza, wywołała spore wrażenie w niektórych środowiskach.

Z informacji tej skorzystał m.in. portal Studio Opinii - serwis informacyjno-publicystyczny prowadzony przez grupę doświadczonych dziennikarzy ze Stefanem Bratkowskim na czele. Bazujący na naszej informacji artykuł „Zmartwychwstanie legendy” zamieścił red. Bogdan Miś – czołowy popularyzator nauki, zwłaszcza matematyki, niegdyś m.in. redaktor naczelny miesięcznika „PC Magazine PL”.

Publikacja ta skłoniła do wypowiedzi na forum portalu m.in. znakomitego reżysera i publicystę Waltera Chełstowskiego, który pisze: Trudno pamiętać o Talentach z czasów PRL (no może są takie znane wyjątki jak „Beskid”, „Syrena Sport” i parę innych, w miarę znanych)bo nie pozostały ( a może na razie nie odkryte) zdjęcia czy dokumentacja. Po IIRP pozostała legenda RWD,”Łosia”,”Ur-a”, „Gwiazdy Polski” , CWS samochód, COP czy Gdyni. Czy Czochralskiego, Grabskiego. Czy też np. później Kudelski (Nagra). Kto wie ten wie. Potrzebujemy prawdziwych bohaterów. Nie polityków czy wspaniałych dowódców przegranych powstań i bitew. Potrzebujemy wzorów skutecznych Talentów. Pragmatycznych i konkretnych.

Spore poruszenie wśród interesujących się informatyką młodych ludzi wywołało opublikowanie informacji o emulatorze na popularnym portalu Wykop.pl, pod którym komentarz zamieściło aż 54 czytelników.

Oto kilka nieco barwnych wypowiedzi:

* chciało ci się? jakbym miał takie umiejętności to bym je wykorzystał do trzepania i czesania kasy

* No to czekam na emulator Odry 1305 działającej pod systemem George 3 :).

* Jak fajnie, mam do niego oryginalną drukarkę, która waży chyba z 15kg, w końcu będzie z niej pożytek.

* Emulacja zawsze spoko

* To jedno z takich znalezisk, gdzie żadna kobieta nie zaglądnie.

Jak nas informuje autor emulatora Mera-400 Jakub Filipowicz, rezultatem publikacji było prawie 9 tys. odsłon na wykopie i 3,5 tys. wizyt na portalu mera400.pl - ponad 2,5 raza więcej, niż przez cały rok istnienia serwisu.