Konferencja „Problemy techniczne uczestników Cyfrowej Szkoły"

W dniu 20 marca 2013 r. w Villa Holiday Park w Warszawie odbyła się jedna z cyklu siedmiu konferencji „Problemy techniczne uczestników Cyfrowej Szkoły" w ramach projektu "Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w przedszkolach i szkołach".

Uczestnikami byli nauczyciele biorący udział w Projekcie Cyfrowa Szkoła. Konferencję organizowaną przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie wsparli jako eksperci ze strony Polskiego Towarzystwa Informatycznego nasi egzaminatorzy ECDL: Krzysztof Kielak, Paweł Boguszewski, Halina Król, Mirosław Paja i Zdzisław Babicz.

* * *

Centrum Edukacji Obywatelskiej przy współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji oraz Polskim Towarzystwem Informatycznym organizują cykl konferencji"Problemy techniczne uczestników Cyfrowej Szkoły" w ramach projektu "Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w przedszkolach i szkołach" . Projekt ten jest uzupełnieniem rządowego programu "Cyfrowa Szkoła". Pozwoli na wyszkolenie 40 trenerów, którzy będą również organizować sieci współpracy moderatorów, 1200 moderatorów oraz 18000 szkolnych koordynatorów do organizacji pracy z efektywnym wykorzystaniem TIK w szkołach. Na konferencjach zaprezentowane zostaną możliwości wykorzystania TIK na różnych przedmiotach, zorganizowane zostaną sesje z ekspertami na temat problemów technicznych w zarządzaniu sprzętem, zgłoszonych na poprzednim szkoleniu stacjonarnym, oraz zainicjowane zostaną działania w ramach sieci współpracy.

Lista zagadnień omawianych na konferencjach to:

 1. Administracja szkolną siecią i sprzętem
 2. Sieć w szkole
 3. Problemy techniczne ze sprzętem
 4. Dzieci w sieci
 5. Umiejętności nauczycieli

MIEJSCA I TERMINY KONFERENCJI

 1. Katowice – 18.03, Hotel Silesian; ul. Szybowcowa 1A.
 2. Warszawa – 20.03, Villa Holiday Park; ul. Heroldów 1B,
 3. Gdynia – 22.03, Hotel Orbis; ul. Armii Krajowej 22
 4. Kraków – 22.03, Hotel Aspel; ulica Bratysławska 2
 5. Lublin – 25.03, Hotel Mercure; Al. Racławickie 12
 6. Poznań – 25.03, Hotel City Park; ul. Wyspiańskiego 26A
 7. Wrocław – 26.03, Hotel Haston; ul. Irysowa 1-3