Zakończyły się XII Mistrzostwa Polski Informatyków w Narciarstwie Alpejskim

XII edycja Mistrzostw Polski Informatyków w Narciarstwie Alpejskim odbyła się w dniach 11 i 12 marca na stoku Skrzycznego w Szczyrku.

W zawodach uczestniczyło 108 osób - o prawie 30 osób więcej osób niż w roku ubiegłym. Pogoda dopisała. Zmrożony stok bez problemów wytrzymał dwa przejazdy zawodników.

Trasę zawodów przygotowała perfekcyjnie ekipa techniczna COS pod kierunkiem p. Piotra Marszałka. Po zawodach uczestnicy pokrzepiali się grzanym winem ufundowanym przez PTI, a wieczorem 12 marca w hotelu "Meta" odbył się bankiet, na którym wręczano medale i nagrody. Bankiet zaszczycił Burmistrz Szczyrku p. Wojciech Bydliński, Przewodniczący Rady Miejskiej p. Antoni Byrdy (fundator pucharu) oraz Prezes PTI.

PTI przygotowało atrakcyjne nagrody – dla wszystkich uczestników na własność koszulki startowe z logo sponsorów i patronów, ponadto firma G Data ufundowała nagrody w postaci pakietów antywirusowych. Były też medale za indywidualne osiągnięcia oraz puchary dla najlepszych drużyn. W trakcie bankietu wyświetlono filmy z przebiegu zawodów z 1. i 2. dnia.

Wyniki zawodów znajdują się na stronie MPI.

XII MPI sponsorowali: Bonair – sponsor główny, oraz Infovide-Matrix, LGBS i COIG. Nagrody (50 pakietów antywirusowych) ufundowała G Data.

Patronem zawodów był burmistrz Szczyrku, patronat sportowy objął PZN.

Patroni medialni: Tromedia, Kobiety.pl i ITwAdministracji.