Konferencyjny wrzesień PTI

Wrzesień 2011 roku jak zwykle będzie okresem intensywnej aktywności Polskiego Towarzystwa Informatycznego. W tym czasie odbędą się bowiem aż cztery poważne konferencje naukowe, organizowane lub współorganizowane przez PTI.

1. W pierwszej dekadzie września w dniach 7-10.09.2011 r. w miejscowości Hołny Mejera (w pobliżu przejścia granicznego z Litwą Ogrodniki-Lazdijai) odbędzie się VI Konferencja „Technologie Eksploracji i Reprezentacji Wiedzy” zorganizowana przez Koło Podlaskie PTI, Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej, Katedrę Logiki, Informatyki i Filozofii Nauki Uniwersytetu w Białymstoku i Zakład Statystyki i Informatyki Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Konferencja poświęcona będzie szeroko rozumianej problematyce informatycznych technologii eksploracji i reprezentacji wiedzy, w szczególności z zakresu nauk medycznych i społecznych obejmując takie zagadnienia jak:

2. Już we wrześniu br. w dniach od 12. do 15. w Czarnej w Bieszczadach odbędą się połączone konferencje:

organizowane wspólnie przez Politechnikę Gdańską i Oddział Pomorski PTI (KKIO) oraz Politechnikę Rzeszowską (SCR), która jest organizatorem wiodącym.

Tematyka KKIO’2011 skupi się wokół problemów integracji architektur przedsiębiorstw i systemów informatycznych obejmując tematy:

Tematyka SCR’2011 obejmuje:

3. Tematem przewodnim tegorocznej, szóstej edycji Sejmiku Młodych Informatyków, który odbędzie się w Międzyzdrojach w dniach 22-24 września br., będzie certyfikacja umiejętności i zawodu informatyka. Panele dyskusyjne, prezentacje i warsztaty SMI będą dotyczyć m.in. certyfikacji ECDL, EUCIP, Linux, SAS, SAP i Softronic.

Sejmik Młodych Informatyków jest cykliczną konferencją poświęconą nowym technologiom informatycznym. To miejsce spotkań i prezentacji prac badawczych (w zakresie informatyki), młodych pracowników nauki i praktyki. Sejmik jest prowadzony w formie paneli tematycznych, szkoleń, seminariów i warsztatów. Koordynatorami paneli są znane osobistości świata nauki i praktyki. Zaplanowane są również wystąpienia w formie referatów zamówionych przez organizatorów.
Tematyka SMI’2011 obejmuje:

Szczególnym akcentem SMI'2011 będzie uroczysta sesja poświęcona 30. rocznicy powstania Polskiego Towarzystwa Informatycznego, prowadzona przez przewodniczącego Sekcji Historii Informatyki kol. Jerzego Nowaka.

4. Wielu uczestników SMI’2011 przybędzie zapewne prosto ze Szczecina, gdzie w dniach 18-21 września br. odbędzie się Federated Conference on Computer Science and Information Systems FedCSIS 2011 – międzynarodowa konferencja naukowa w dziedzinie informatyki technicznej i ekonomicznej, zorganizowana przez Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Szczeciński oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne.