Aktualności

ŚDSI'2010: Szczecin zaprasza na konferencję „Wolność i Bezpieczeństwo”

Siódma edycja międzynarodowej konferencji „Wolność i Bezpieczeństwo” odbędzie się w dniach 10 i 11 czerwca br., pod hasłem "Między nami sąsiadami".

Celem konferencji jest popularyzacja wiedzy, której ważność zaznaczyła się w tym roku szczególnie boleśnie - o zapobieganiu i walce ze współczesnymi żywiołami: wodą, ogniem, powietrzem oraz - cyberprzestrzenią.

W tym roku dominować będzie tematyka zarządzania kryzysowego w miastach, granica wolności w cyfrowym świecie i w cyberprzestrzeni, ochrona infrastruktury krytycznej na przykładach z portów morskich, stan bezpieczeństwa żeglugi morskiej oraz najlepsze praktyki postępowania w trójkącie żywioły-polityki bezpieczeństwa-ludzie. W programie m.in.:

Niewątpliwą atrakcją będzie pokaz współdziałania jednostek specjalnych i sił ratowniczych na Odrze na wysokości Wałów Chrobrego.

Współorganizatorami przedsięwzięcia są: Miasto Szczecin, tygodnik Computerworld i Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny. Konferencja została zorganizowana w ramach Szczecińskich Dni Informatyki "InfoTrendy".