Aktualności

Prof. Jan Madey wyróżniony za wybitne zasługi dla promocji Polski w świecie

Prof. Jan Madey otrzymał od ministra spraw zagranicznych dyplom za wybitne zasługi dla promocji Polski w świecie w 2009 roku. Z wnioskiem o przyznanie dyplomu wystąpił minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller.

Prof. Jan Madey został w ten sposób doceniony jako opiekun studentów informatyki Uniwersytetu Warszawskiego, którzy od lat zdobywają nagrody w międzynarodowych konkursach dla młodych programistów.

Dyplomy za zasługi dla promocji Polski są przyznawane przez ministra spraw zagranicznych od 1970 roku. Początkowo laureatami były tylko osoby zasłużone dla rozwoju kultury polskiej w świecie. Od 1999 roku nagroda jest wyróżnieniem za promocję Polski również w obszarze polityki i gospodarki, a laureatami mogą być również obcokrajowcy.

Wraz z prof. Madeyem dyplomy ministra spraw zagranicznych za wybitne zasługi dla promocji Polski w świecie w 2009 roku otrzymali również:

Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się 26 listopada 2010 br. w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Serdecznie Panu Profesorowi gratulujemy!