Aktualności

Mistrzostwa Polski Informatyków w Narciarstwie Alpejskim

11 Edycja Zawodów rozpoczęła się w piątek, 5 marca 2010 konkurencją Super Gigant, w której startowały 22 osoby. Pogoda była mroźna, stok zmrożony pokryty lekkim puchem, który spadł w nocy.

Następnego dnia - w sobotę 6 marca zostały rozegrane właściwe zawody - dwa przejazdy Slalomu Gigant, w których startowały 83 osoby podzielone na grupy mężczyzn, kobiet oraz dzieci. Mężczyźni i kobiety byli dodatkowo podzieleni w zależności od wieku - do 35 lat, 36-50 i ponad 50. Oddzielna była klasyfikacja informatyków oraz osób nie spełniających warunków bycia informatykiem - nazwanych sympatykami PTI. Była także klasyfikacja prezesów firm informatycznych, w której startowało 9 osób. Jeden zawodnik był klasyfikowany jako zawodowiec bowiem w ciągu ostatnich 10 lat startował w zawodach punktowanych FIS. Pogoda w sobotę była lepsza - nie było mrozu, były przebłyski słońca, w nocy dopadał śnieg.

Drużynowo w kategorii informatyków pierwsze miejsce zajęła firma informatyczna APUS z Krakowa przed Motorolą Electronics również z Krakowa. W kategorii mieszanej (zarówno informatycy jak i sympatycy) tryumfowała drużyna Centralnego Ośrodka Informatyki Górnictwa z Katowic.

Zapraszamy na stronę zawodów www.mpi.pti.org.pl , aby zapoznać się z pełnymi wynikami i galerią zdjęć z imprezy.