Aktualności

Już dziś należy zarezerwować sobie termin w kalendarzu: XXVI JESIENNE SPOTKANIA PTI "IT w Zarządzaniu – Zarządzanie IT" -

Ćwierć wieku minęło, jak jeden dzień, a Jesienne Spotkania PTI wciąż mają się dobrze. Zaczynamy drugie ćwierćwiecze spotkań informatyków z użytkownikami, uczonymi i producentami środków informatyki. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich, którzy w swoich działaniach „mają coś wspólnego z komputerami". Konferencja jest przeznaczona dla osób, które po pierwsze potrzebują zrozumieć, co potrafią, a czego nie komputery, a po drugie chcą podzielić się doświadczeniami i problematami z innymi, zajmującymi się podobną do ich sferą stosowania informatyki. Choć większość wykładowców to informatycy, jednak tradycją spotkań jest zrozumiała forma przekazu – mimo, że wysoce profesjonalne, wykłady adresowane są do szerszej publiczności.

Dwudziestopięciolecie obchodziliśmy w zeszłym roku w Mrągowie, gdzie najpierw Jesienne Szkoły, potem Fora Technologii Informatycznych a ostatnio Spotkania odbywały się przez dziewiętnaście lat. Tej jesieni spotkamy się znów w Wiśle, statystyki pokazują, że średnia droga dojazdu uśrednionego polskiego informatyka do tej lokalizacji jest krótsza.

Program trzydniowej konferencji dzieli się na dwa nurty: popołudniowe sesje o tematyce zaproponowanej przez Komitet Organizacyjny oraz przedpołudniowe bloki tematyczne, złożone z wykładów zaproponowanych przez uczestników. Proponowanie odbywa się trójetapowo: najpierw za pomocą formularza każdy może zgłosić swoją propozycję, następnie osoby zarejestrowane w systemie oddają swoje głosy na – ich zdaniem – najciekawsze wykłady, w końcu Komitet Programowy zestawia z tych propozycji program ostateczny. W ten sposób mamy przegląd tego, o czym w danym roku ludzie chcą mówić, inni chcą tego słuchać, a całość tworzy dialog pomiędzy różnymi punktami widzenia. Wykładowcy zakwalifikowani przez komitet uzyskują pięćdziesięcioprocentową zniżkę opłaty konferencyjnej, a dwaj, których wykłady cieszyły się największym zainteresowaniem uczestniczą w konferencji za darmo.

Zapraszamy do zgłaszania propozycji i życzymy sukcesów we współzawodnictwie o palmę pierwszeństwa.

Piotr Fuglewicz

Kiedy: 18-22 października 2010,
Gdzie: Wisła, Hotel Gołebiewski