Aktualności

26.JSPTI – we wtorek 19 bm. poznamy laureata Nagrody PTI im. Jana Łukasiewicza

Już w poniedziałek 18 bm. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle rozpoczynają się 26. „Jesienne Spotkania PTI", które rozpoczną się 18 października br. w Wiśle – konferencja przeznaczona dla wszystkich, którzy w swoich działaniach „mają coś wspólnego z komputerami" - którzy po pierwsze potrzebują zrozumieć, co potrafią, a czego nie potrafią komputery, a po drugie chcą podzielić się doświadczeniami i problemami z innymi, zajmującymi się podobną do ich sferą stosowania informatyki. Utrwaloną tradycją Spotkań jest zrozumiała forma przekazu – mimo, że wysoce profesjonalne, wykłady adresowane są do szerszej publiczności.

Jednym z ważnych akcentów 26.JSPTI będzie ogłoszenie (podczas uroczystej gali we wtorek 19.bm.) tegorocznego laureata Nagrody PTI im. Jana Łukasiewicza za Innowacyjność w Zakresie Zastosowań Informatyki. Nominacje do Nagrody uzyskały firmy Software Mind z Krakowa oraz Transition Technologies z Warszawy.

Nagrodzie im. Jana Łukasiewicza przyświeca idea wspierania oraz promocji innowacyjności w dziedzinie informatyki, honorowania przedsiębiorstw szczególnie wyróżniających się badaniami i innowacjami informatycznymi oraz propagowania ich dokonań w sferze publicznej i gospodarczej.

Jan Łukasiewicz, ur. 21 grudnia 1878 r. we Lwowie, zm. 13 lutego 1956 r. w Dublinie, profesor Uniwersytetu Lwowskiego, Uniwersytetu Warszawskiego i University College Dublin. Logik, matematyk, filozof, jeden z twórców polskiej szkoły matematycznej (tzw. szkoła lwowsko-warszawska). Twórca m.in. notacji polskiej (1920) oraz podstaw odwrotnej notacji polskiej – sposobu zapisu wyrażeń arytmetycznych powszechnie stosowanego przez programistów do dnia dzisiejszego.

Równolegle z 26.JSPTI, w tym samym miejscu i czasie będzie przebiegać naukowa konferencja International Multiconference on Computer Science and Information Technology (IMCSIT) – zyskująca z roku na rok na znaczeniu i frekwencji konferencja naukowa zorganizowana w nowatorskim trybie „multikonferencji” – czyli zestaw kilkunastu konferencji o ściśle zakreślonej tematyce.

Uwaga: Osoby zainteresowane tematyką 26. Spotkań PTI, które jednak nie będą mogły uczestniczyć w imprezie bezpośrednio, będą mogły na bieżąco śledzić niektóre wydarzenia w internecie.