Aktualności

W Mrągowie zakończyły się jubileuszowe 25. Jesienne Spotkania PTI

Tematyka konferencji została ustalona w trybie społecznościowym

W Mrągowo zakończyła się 25. edycja dorocznej konferencji Polskiego Towarzystwa Informatycznego – Jesienne Spotkania Polskiego Towarzystwa Informatycznego - trwającej od 12 do 16 października 2009 r.

Jesienne Spotkania PTI mają już 25-letnią tradycję, ich sukces ma źródło w szerokiej platformie wymiany wiedzy i doświadczeń z różnych obszarów i poziomów zaawansowania. Do tej pory w Jesiennych Spotkaniach wzięło łącznie udział ponad 2500 osób, z czego ponad 100 osób pojawiło się na tej imprezie więcej niż czterokrotnie.

W tym roku w konferencji uczestniczyło 180 osób. Tematyka konferencji została ustalona w trybie społecznościowym - spośród 48 propozycji wykładów zgłoszonych w otwartym konkursie przyszli uczestnicy Spotkań w liczbie 121 głosujących wybrali najciekawsze propozycje, z których Komitet Organizacyjny wybrał 25 tematów i oprócz wykładowców z konkursu zaprosił dodatkowo referentów legitymujących się wiedzą do ich opracowania i wygłoszenia.

Równolegle ze Spotkaniami odbyła się w Mrągowie międzynarodowa konferencja naukowa IMCSIT (International Multiconference on Computer Science and Information Technology).