Aktualności

Odbyło się zebranie sprawozdawcze Sekcji Informatyki Sądowej

W dniu 13.12.br. odbyło się zebranie sprawozdawcze Sekcji Informatyki Sądowej.

Frekwencja nie zachwyciła (optymistycznie około 15%-20% :)). Zapoznaliśmy się i przyjęliśmy ze zrozumieniem projekt stanowiska PTI w sprawie poprawek II ustawy antyhazardowej, podyskutowaliśmy o projekcie "policyjnego trojana" dochodząc do ciekawego wniosku, że jeśli zostanie on uchwalony, to będzie to skutkować automatycznym osłabieniem kategoryczności opinii biegłych informatyków.

Podyskutowaliśmy również o projektach zmian w KK oraz o najświeższych wydarzeniach "w branży", ze szczególnym uwzględnieniem ostatniego numeru Chipa oraz pomysłami certyfikatów i szkoleń proponowanych przez firmy komercyjne (Software-Konferencje, Media Recovery, CFCE, CCE, CEH itd).
Przedyskutowaliśmy też kwestię pisania "dobrych praktyk" (i mam nadzieję, ze pojawiła się szansa, że prace nad nimi nabiorą sporego przyspieszenia), przedstawiłem również stan zaawansowania prac nad książką (jeszcze niestety dość marny).

Zgodziliśmy sie co do celowości i potrzeby zorganizowania spotkania o charakterze warsztatowo-szkoleniowym, przy czym oczekuję na propozycję, kogo można by w roli prelegenta na takie potkanie zaprosić.

Z rzeczy przeszłych wszyscy bardzo wysoko ocenili fakt działania listy oraz stron i tu się należy wielkie DZIĘKUJEMY kol. Markowi Stolarskiemu. DZIĘKUJEMY!

Maciej Szmit