Wręczenie kolejnych medali 70-lecia polskiej informatyki

Na najbliższy poniedziałek (18 czerwca) zaplanowano uroczystość wręczenia medali 70-lecia polskiej informatyki dziesięciu kolejnym osobom szczególnie zasłużonym dla jej rozwoju. Uroczystość odbędzie się w gmachu Ministerstwa Cyfryzacji.

Spotkanie otworzy Prezes PTI Włodzimierz Marciński, który przywita uczestników i opowie o idei odznaczeń. Zaraz potem nastąpi uroczyste wręczenie medali laureatom przez Ministra Marka Zagórskiego oraz Prezesa Włodzimierza Marcińskiego. Po dekoracji przewidziano krótkie wystąpienie Ministra Zagórskiego i przedstawiciela odznaczonych.

W trakcie drugiej części uroczystości nastąpi oficjalne otwarcie wystawy historycznej, przygotowanej przez PTI w ramach obchodów 70-lecia polskiej informatyki. Wystawa znajduje się w holu Ministerstwa Cyfryzacji, gdzie dostępna jest dla wszystkich pracowników i gości resortu. O wystawie i kamieniach milowych rozwoju polskiej informatyki opowiedzą odznaczeni medalem 70-lecia. Przypominamy, że wystawa dostępna jest także w formie online, na stronie http://70-lat-informatyki.pl/wystawa/.

Jak pisaliśmy wcześniej, medale 70-lecia polskiej informatyki zostały przyznane przez Kapitułę siedemdziesięciu wybitnym specjalistom. Część z odznaczeń została wręczona 16 maja, podczas Wielkiej Gali 70-lecia polskiej informatyki i Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego 2018.