Wizyta studyjna laureatów Konkursu IT i Cyberbezpieczeństwo

Dzisiaj (05.06.2018) gościliśmy w warszawskiej siedzibie PTI laureatów Konkursu IT i Cyberbezpieczeństwo, którego organizatorem był Instytut Rozwoju Kompetencji Społecznych oraz Warszawski Instytut Bankowości.

W pierwszym etapie konkursu wzięło udział 3000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Spośród nich wyłoniono 50 osób, które rywalizowały w finale, rozegranym 23 maja br. podczas trwania Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej. Zwycięzcą został Dominik Adamek z III LO im. C.K. Norwida w Koninie, drugie miejsce zajął Michał Ulijaszczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Krośnie, a trzecie -Tomasz Bęben z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach

Podczas wizyty studyjnej mieliśmy przyjemność gościć zwycięzców i laureatów Konkursu oraz ich nauczycieli. Po złożeniu gratulacji, Prezes PTI Włodzimierz Marciński przedstawił prezentację dotyczącą prognozowanego zapotrzebowania na umiejętności cyfrowe na zmieniającym się rynku pracy. Podkreślił w niej wzrastające zapotrzebowanie na specjalistów IT o najwyższych kompetencjach. Przypomniał, że udział w konkursach i olimpiadach informatycznych jest właśnie sposobem na zdobycie cenionego w Polsce i świecie doświadczenia. Prezes zaprosił wszystkich na konferencję z okazji 25-lecia olimpiad informatycznych w Polsce, którą PTI - wspólnie z Fundacją Rozwoju Informatyki i Uniwersytetem Warszawskim - organizuje 17 września.

Podczas spotkania uczniowie mieli także możliwość zapoznania się z systemem certyfikacji ECDL. Mazowiecki Koordynator ECDL Paweł Strawiński zaprezentował m.in. Program „Klasa z ECDL” oraz pomoc dydaktyczną w formie systemu online – „exeBOOK”.