Konkurs „Festiwal gier” Oddziału Małopolskiego rozstrzygnięty

Programistyczny konkurs dla uczniów „Festiwal gier” został zorganizowany z okazji 70-lecia polskiej informatyki. Uroczysty finał odbył się 5 grudnia w XI Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie, które było współorganizatorem projektu.

W trakcie finału uczniowie mogli poznać historią polskiej informatyki, którą przedstawiła Beata Chodacka, wiceprezes Oddziału Małopolskiego PTI. Następnie zgromadzona publiczność miała okazję sprawdzić swoją wiedzę w interaktywnym quizie. Kolejnym etapem była prezentacja gier przez finalistów.

Jury w konkursie przyznało nagrody w dwóch kategoriach: aplikacji napisanych w Scratchu oraz innych środowiskach programowania. Dodatkowym wyróżnieniem była Nagrodę Publiczności dla projektu, który uzyskał najwięcej głosów na szkolnym facebooku.

Wśród gier stworzonych w Scratchu najwyżej oceniono „Problem Prometeusza” autorstwa Tomasza Jezioro z Gimnazjum nr 16. W kategorii drugiej zwyciężył Jakub Salawa ze Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Lusinie. Nagrodę publiczności zdobył Piotr Kumka za grę Znajdź Skarb”.

Za: http://pti.krakow.pl/?p=3244, oprac. Paulina Giersz

fot. Oddział Małopolski PTI

fot. Oddział Małopolski PTI

fot. Oddział Małopolski PTI