Klub Informatyka o Wirtualnym Centrum Danych

Oddział Mazowiecki PTI zaprasza na marcowy Klub Informatyka (06.03.2018), który odbędzie się w Wirtualnym Centrum Danych firmy 3S (3S Data Center, ul. Annopol 3).

Wirtualizacja jest rozwiązaniem coraz częściej stosowanym w systemach teleinformatycznych. Firmy zastępują własną infrastrukturę IT wirtualnym środowiskiem zlokalizowanym w oddalonym geograficznie od siedziby firmy ośrodku. Podczas seminarium specjaliści z 3S Data Center - Marcin Lange, kierownik ds. nowych projektów oraz Michał Zybert, inżynier dyżurny działu eksploatacji - opowiedzą jak takie rozwiązanie jest zbudowane od strony sprzętu i oprogramowania. Omówiony zostanie także proces migracji własnej infrastruktury do centrów danych. Po seminarium chętni będą mieli możliwość zwiedzania centrum. Zaprezentowany zostanie pokój inżynierów dyżurnych, moduły gdzie kolokowana jest fizyczna infrastruktura IT oraz elementy zabezpieczające ciągłość działania centrum danych, takie jak rozdzielnia energetyczna, akumulatorownia, butlownia i profesjonalny system chłodzenia.

Organizatorzy zapraszają 6 marca o godz. 18 (cześć merytoryczna rozpocznie się o 18.30). Jak zwykle wstęp jest bezpłatny, należy tylko zgłosić uczestnictwo na adres: omaz(at)pti.org.pl. Tym razem - ze względu na specyfikę miejsca - liczba miejsc ograniczona jest do ok. 30 osób. Klub będzie filmowany, udział w wydarzeniu wiąże się z wyrażeniem przez uczestników zgody na wykorzystanie ich wizerunku w relacjach wideo.