Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym

W niedzielę, 2 grudnia br. w Pradze odbyły się XXIV Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym. Zwyciężyła w nich drużyna z Uniwersytetu Warszawskiego w składzie: Jakub Boguta, Konrad Paluszek i Mateusz Radecki. Jako jedyni rozwiązali wszystkie 12 zadań przygotowanych przez komisję konkursową.

Regionalne rozgrywki mają na celu wyłonić drużyny, które będą rywalizowały w przyszłorocznych Akademickie Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym. Tym samym drużyna z UW będzie już po raz 25. obecna w światowych finałach. Nieprzerwany udział przez 25 lat w rozgrywkach na światowym poziomie nie udał się żadnej innej uczelni na świecie.

W konkursie dla przedstawicieli krajów Europy Środkowej wzięło udział nie tylko 7 zespołów Uniwersytetu Warszawskiego, ale także 7 drużyn Uniwersytetu Wrocławskiego, 4 – Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2 – Akademii Górniczo-Hutniczej oraz po jednej – Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Wśród 10 najlepszych z Europy Środkowej znalazły się dwie kolejne drużyny UW (3. i 5. miejsce), zespoły z Uniwersytetu Wrocławskiego (4. lokata) oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego (6. i 10. miejsce).

Serdecznie gratulujemy tak wspaniałych osiągnięć!

Oprac. Paulina Giersz

zdjęcia: ACM ICPC CERC: https://photos.google.com/share/AF1QipPTreh8Vm691J377O1K_CmPEGfxNxb8jX-BebUFECCrOLy1PolcORfqi0dcYhpCKg?key=R3FBamxsNGRjdlRYMnJUdTZaVlp6UWpLVllLWVJn