exeBOOK – zbiór zadań z informatyki

Od 1 września dostępny jest serwis z zadaniami z informatyki, przygotowany w ramach grantu PTI – www.exebook.pl. Do tej pory w systemie zarejestrowało się blisko 130 szkół.

Zbiór zadań ma stanowić wsparcie w nauce informatyki - składa się wyłącznie z zadań, ćwiczeń i testów dostępnych online. Może być wykorzystany na wiele sposobów. Z jednej strony służy jako wsparcie przy realizacji podstawy programowej – jako uzupełnienie materiałów dydaktycznych, zadań z podręcznika czy zestawu ćwiczeń dla uczniów. Może być również wykonywany - krok po kroku, w proponowanej przez autorów kolejności - w celu nauczania poszczególnych modułów tematycznych z informatyki, które pozwolą przygotować się do zdania egzaminu ECDL. Bloki tematyczne zawarte w exeBOOKu odpowiadają poszczególnym modułom egzaminacyjnym ECDL. Jest to także wsparcie dla programu „Klasa z ECDL”, prowadzonego od ponad roku przez nasze Towarzystwo.

Część zadań i ćwiczeń udostępniona jest bez konieczności logowania. Zaprojektowany system pozwala na modyfikację, uaktualnianie umieszczonych treści jak również na swobodną rozbudowę o kolejne moduły wiedzy. Więcej informacji o exeBOOKu przedstawione zostanie w kolejnych wydaniach Biuletynu PTI..