Wrześniowy Klub Informatyka o Big Data

Pierwszy Klub Informatyka w nowym roku akademickim odbędzie się już 19 września o godz 18:30 na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (Kliknij mapkę jak dotrzeć do MiNI). Podczas spotkania poruszony zostanie frapujący i niezwykle aktualny dziś problem danych masowych, czyli olbrzymich, złożonych, nierzadko dynamicznych i hybrydowych zbiorów danych, zazwyczaj trudnych w analizie znanymi dotąd metodami. Problem będący efektem tak powszechnej dziś cyfryzacji stanowi nie lada wyzwanie w przeróżnych obszarach zastosowań.

Pracujący na wydziale MiNI PW specjaliści od analizy danych opowiedzą o genezie problemu danych masowych, aktualnych potrzebach i wyzwaniach, a przede wszystkim o nowych koncepcjach i metodach w odniesieniu do zastosowań współczesnej inżynierii genetycznej i biomedycyny, biznesu, przemysłu czy nauki. Eksperci sięgną do istoty problemu, głównych kierunków rozwoju i zasadniczej roli inżynierii zasobów informacji typu Big Data w rozwijających się najnowszych technologiach inteligencji komputerowej, ekstrakcji i formalizacji wiedzy, wspomagania decyzji, wizualizacji złożonych zasobów informacji itp.

Wstęp na spotkanie jest wolny; jak zawsze ze względów logistycznych organizatorzy proszą o deklarację obecności pod adres: omaz(at)pti.org.pl. Organizatorzy jak zwykle zachęcają do wcześniejszego przybycia, aby mieć czas na nieformalne rozmowy ze znajomymi.

Za: http://mazowsze.pti.org.pl/13,aktualnosci/article:218