Nowy Biuletyn PTI

Na naszych stronach dostępna jest już elektroniczna wersja nowego wydania Biuletynu PTI. Tym razem temat przewodni numeru to wykorzystanie nowoczesnych technologii w medycynie. Szereg tekstów przygotowała Sekcja eZdrowie-życie bez barier.

Oprócz tego jak zwykle w Biuletynie znaleźć można zestawienie bieżących informacji, w tym tekst o przygotowaniach do XII Zjazdu oraz relację z XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu Polskiego Towarzystwa Informatycznego na najlepsze prace magisterskie z informatyki. W numerze opublikowano także sprawozdanie z najnowszych działań Rady ds. Kompetencji Sektora IT i relację z XVII Otwartych Mistrzostw Polski Informatyków w Narciarstwie.

Nie zabraknie kontynuacji rozpoczętych cykli – w najnowszym wydaniu znaleźć można kolejny felieton Wojciecha Olejniczaka oraz artykuł Artura Maciąga z Inicjatywy Kultury Bezpieczeństwa. Ważne miejsce w numerze zajmuje kolejna część opowieści o początkach informatyki w Polsce, przygotowanej przez Marka Hołyńskiego z okazji zbliżającego się jubileuszu 70-lecia utworzenia Grupy Aparatów Matematycznych.

Zapraszamy do lektury!