Jednolity Rynek Cyfrowy - marcowy KI

Oddział Mazowiecki PTI we współpracy z DELab UW zaprasza na 21 marca (wtorek) na Klub Informatyka, który dotyczyć będzie strategii Komisji Europejskiej na rzecz utworzenia Jednolitego Rynku Cyfrowego (JRC). Spotykanie rozpocznie się o godz. 18:00; początek pierwszej prelekcji o wyznaczony jest na godz. 18:30, ale organizatorzy zachęcają, żeby przyjść wcześniej i spotkać dawno nie widzianych znajomych. Miejscem spotkania jest Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie (BUW), ul Dobra 56/66, sala 256 (II p.).

JRC to pakiet inicjatyw, których celem jest zniesienie większości ograniczeń w transgranicznym handlu internetowym. Powinny one ułatwić konsumentom i firmom dostęp do produktów i usług internetowych w obszarze całej Unii Europejskiej, a także poprawić warunki rozwoju sieci i usług cyfrowych oraz zdynamizować wzrost europejskiej gospodarki cyfrowej.

Jednolity Rynek Cyfrowy to jedna z najważniejszych, z punktu widzenia branży informatycznej, inicjatyw Komisji Europejskiej. Czy wiemy o nim wystarczająco dużo? Na najbliższym spotkaniu Klubu Informatyka dowiemy się:

Tematy prezentacji:

Klub już tradycyjnie będzie filmowany. Wiąże się to każdorazowo ze zgodą wyrażoną przez wszystkich uczestników Klubu. Wiele filmów z poprzednich Klubów Informatyka można znaleźć w kanale PTI portalu Youtube oraz w portalu Oddziału Mazowieckiego PTI we wszystkich informacjach noszących tag wideo.

Wstęp na spotkanie jest wolny, jednak ze względów logistycznych, wszystkich którzy chcą wziąć udział, prosimy o potwierdzenie chęci uczestnictwa pod adresem mejlowym omaz(at)poczta.pl.