Internet rzeczy i uczenie maszynowe – seminaria polecane przez Oddział Mazowiecki

Oddział Mazowiecki PTI zaprasza na dwa listopadowe spotkania - Klub Informatyka, na którym kontynuowana będzie tematyka Internetu Rzeczy oraz seminarium środowiskowe z cyklu Systemy inteligentne teoria, praktyka, wyzwania, w trakcie którego prof. Włodzisław Duch opowie o algorytmach uczenia maszynowego.

Kolejny Klub Informatyka zaplanowano na 14 listopada, na godz. 18.30. Spotkanie odbędzie się w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie przy Kawęczyńskiej 36. Na poprzednim Klubie Informatyka omawiano militarne zastosowania Internetu Rzeczy (IoT, Internet of Things, IoT). Tym razem zaplanowano prezentację Igora Hansena, dyrektora zarządzającego Clan Systems Ltd, na temat Szyfrowanego Internetu Rzeczy. Następnie Marcin Paprzycki – Prezes Oddziału Mazowieckiego PTI – wygłosi referat o interoperacyjności IoT, na co w październiku zabrakło miejsca.

Seminarium środowiskowe z cyklu Systemy inteligentne teoria, praktyka, wyzwania odbędzie się 21 listopada na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (MiNI) o godz 16:30. Oddział Mazowiecki PTI jest jednym z patronów tego wydarzenia. Główny prelegent – prof. Włodzisław Duch – jest specjalistą w zakresie inteligencji obliczeniowej i informatyki neurokognitywnej. Ma też na koncie kilka publikacji z filozofii umysłu. Od 2012 roku skupia się na rozwoju Laboratorium Neurokognitywnego na UMK, a w nim na badaniach eksperymentalnych procesów poznawczych.

Za: http://mazowsze.pti.org.pl/13,aktualnosci/article:235, http://mazowsze.pti.org.pl/13,aktualnosci/article:230 oprac. Paulina Giersz