„Code & Share. Programuj z klasą”

Polskie Towarzystwo Informatyczne objęło patronatem inicjatywę „Code & Share. Programuj z klasą”, w ramach której podjęta zostanie próba ustanowienia rekordu Guinnessa w największej liczbie uczniów szkół podstawowych kodujących w tym samym czasie na terenie Polski.

Projekt powstał z myślą o potrzebie dzielenia się wiedzą, która ma służyć rozwojowi społecznemu. Myślenie logiczne, wyobraźnia, algorytmika, grafika, matematyka – to tylko niektóre z kompetencji mocno związanych z rozwojem młodego pokolenia. W świecie dóbr niematerialnych kompetencje cyfrowe nie tylko gwarantują pracę, ale przede wszystkim kreują nową rzeczywistość.

„Code & Share. Programuj z klasą” to projekt, mający także na celu uświadomienia młodym talentom, że dzięki dostępnym narzędziom mogą tworzyć efektywne rozwiązania
i aplikacje dla potrzeb swoich jak i rówieśników, przyczyniając się tym samym do rozwoju otoczenia.

Akcja odbędzie się 5 grudnia 2017 roku od godziny 10:30. O tej porze we wszystkich zgłoszonych i zakwalifikowanych do udziału w akcji szkołach rozpocznie się lekcja programowania. Konspekt lekcji przygotowali eksperci z dziedziny programowania, przy współpracy z kadrą pedagogiczną. Ze względu na próbę ustanowienia rekordu, akcja odbywać się będzie z zachowaniem zasad zgodnych z regulaminem Guinness World Records.

Uczniów chcących wziąć udział w akcji mogą zgłaszać Dyrektorzy Szkół Podstawowych z całej Polski, poprzez formularz dostępny na stronie www.programujzklasa.pl. (wcześniej należy zapoznać się z regulaminem zamieszczonym również pod podanym adresem). Zgłoszenia przyjmowane są do 10 listopada 2017 roku, do godziny 23:59. Dla Szkół biorących udział w akcji Organizator zapewnia wsparcie merytoryczne.