Code&Share - próba ustanowienia rekordu Guinnessa

W ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej “Code & Share. Programuj z klasą” 5 grudnia br. o godzinie 10:30 uczniowie szkół podstawowych z całej Polski oraz z Litwy podejmą próbę ustanowienia Rekordu Guinnessa w programowaniu. Do ścisłego finału zostały zakwalifikowane 52 szkoły, łącznie z 26 miast. To pierwsza tego typu akcja w Polsce, której organizatorem jest Fundacja ArchitectsPL. Patronat nad wydarzeniem objęło Polskie Towarzystwo Informatyczne.

W połowie listopada zakończono etap przyjmowania zgłoszeń do uczestnictwa w akcji “Code & Share. Programuj z klasą”. Zakwalifikowanych zostało 51 szkół z Polski oraz 1 z Litwy. Uczniowie rozpoczną lekcję programowania z wykorzystaniem programu SCRATCH 5 grudnia, równo o godzinie 10:30. Ze względu na próbę ustanowienia rekordu Guinnessa, akcja odbędzie się z zachowaniem zasad przewidzianych w regulaminie Guinness World Records. Nad poprawnym przebiegiem imprezy czuwać będzie niezależny audytor, firma Grant Thornton.

Wydarzenie poprzedzi konferencja prasowa, która rozpocznie się o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej nr 20 przy ul. Obrzeżnej 12a w Warszawie. Polskie Towarzystwo Informatyczne reprezentować będzie Prezes Włodzimierz Marciński. Akcja ustanawiania rekordu Guinnessa będzie relacjonowana na żywo na portalu Facebook na kanale fanpage organizatora: www.facebook.com/ArchitectsPL/.

za: materiały prasowe organizatora, opracowanie: Paulina Giersz