Biuletyn PTI – wydanie na XII Zjazd PTI

Dostępna jest już wersja elektroniczna Biuletynu PTI nr 2/2017, przygotowana specjalnie na XII Zjazd Delegatów. W numerze znalazł się m.in. wywiad, który przeprowadził Tomasz Klasa z Michaelem Segalem na temat sieci dynamicznych. Wiceprezes Beata Ostrowska opublikowała materiał na temat działania Rady ds. Kompetencji Sektora IT.

Nie zabrakło kontynuacji wcześniej poruszanych tematów – m.in. z zakresu historii informatyki i bezpieczeństwa IT. Wiceprezes Marek Hołyński przygotował kolejną część cyklu zapowiadającego jubileusz 70-lecia polskiej informatyki. Tym razem materiał opisuje prace, które doprowadziły do stworzenia pierwszego polskiego komputera – XYZ.

W najnowszym wydaniu znalazło się także miejsce dla dwóch artykułów na temat bezpieczeństwa IT. Artur Marek Maciąga pisze o czynniku ludzkim, czyli przyczynie wszelkich awarii, natomiast Adam Mizerski – o zarządzaniu incydentami bezpieczeństwa w świetle nowych regulacji narzuconych przez rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO). Czytelnicy znajdą na końcu numeru kolejny felieton Wojciecha Olejniczaka – tym razem o tworzeniu zrębów polskiej informatyki.

Zapraszamy do lektury: http://www.pti.org.pl/content/download/6638/49413/file/BiuletynPTI_2017-02_ver1-Zjazd.pdf