Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym

W dniach 20-24 maja 2017r. w Rapid City w Południowej Dakocie w Stanach Zjednoczonych po raz 41. spotykają się najlepsi algorytmicy-programiści z całego świata, żeby zmierzyć się w Finałach Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym. W tegorocznych finałach wystartują 133 trzyosobowe drużyny studenckie reprezentujące uczelnie z 44 krajów z 6 kontynentów. O tym, jak trudno dostać się do finałów niech świadczy fakt, że w eliminacjach wzięło udział 46381 studentów ze 103 krajów.

W tegorocznych finałach Polskę reprezentują trzy zespoły: Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego. Od roku 1994 studenci Uniwersytetu Warszawskiego co roku awansują do finałów, a Uniwersytet Warszawski dzierży rekord nieprzerwanego uczestnictwa w zawodach finałowych – 23 razy z rzędu. W tej edycji studenckiej drużynie UW ponownie patronuje prof. Jan Madey, członek honorowy PTI

Tegoroczne finały rozegrane zostaną w środę 24 maja w godzinach 16:40 – 22:00 czasu polskiego. Zawody można obserwować na żywo poprzez stronę icpc.baylor.edu, zakładka ICPCNews.

Trzymamy kciuki za polskie drużyny!