Wywiady radiowe z okazji Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego 2016

W dniu wczorajszym – 2 czerwca, z okazji Wielkiej Gali Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego wiceprezes Marek Hołyński i Janusz Dorożyński byli gośćmi Programu 1 Polskiego Radia.

Wywiad z wiceprezesem Markiem Hołyńskim ukazał się w programie „Wszystko o gospodarce”, którego tematem był wpływ umiejętności cyfrowych na ekonomię. Prezes Hołyński podkreślił, że w obecnych czasach już nie przemysł, ale właśnie informacja jest kołem zamachowym rozwoju.

Wiceprezes Janusz Dorożyński wystąpił w emitowanej na żywo o godz. 21 audycji „Polska i Świat”. Mówił o jubileuszu 35-lecia Polskiego Towarzystwa Informatycznego i o tym, jak bardzo zmieniła się informatyka na przestrzeni tych lat. Wspomniał także o znaczeniu Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego dla propagowania wiedzy i umiejętności cyfrowych w Polsce. Wiceprezes Dorożyński wskazał również na zagrożenia związane z cyberatakami i na konieczność podnoszenia świadomości społecznej w tej kwestii.

Audycje można odsłuchać na naszych stronach (wywiad z Markiem Hołyńskim i wywiad z Januszem Dorożyńskim) lub na stronach Polskiego radia :
http://www.polskieradio.pl/7/1692/Artykul/1627020,Polska-i-Swiat-02062016,
http://www.polskieradio.pl/42/5107/Artykul/1627000,Informacja-i-wiedza-kola-zamachowe-wspolczesnej-gospodarki