PTI objęło patronetem honorowym kongres o tematyce biznesowego zastosowania big data.

Konferencja „BIG DATA: Think Big CEE Congress“ odbędzie się 20-21 kwietnia 2016 r., w Hotelu Westin w Warszawie. W trakcie wydarzenia, które zorganizowane będzie już po raz czwarty ponownie spotkają się czołowi przedstawiciele sektora oraz wszyscy zainteresowani budowaniem przewagi kompetencyjnej. Obecnie wielkie wolumeny danych są podstawą niemal każdej branży, a w szczególności marketingu, finansów i sprzedaży. Potencjał, który tkwi w łączeniu danych z różnych źródeł jest fundamentem sukcesu nowoczesnej firmy oraz kluczem do podnoszenia jej konkurencyjności.

Za program kongresu odpowiada Rada Programowa pod przewodnictwem Prezesa Macieja Wituckiego oraz honorowym przewodnictwem Profesora Witolda Abramowicza. W jej skład wchodzą przedstawiciele najwyższego szczebla największych firm i instytucji o ugruntowanej pozycji na rynku krajowym oraz międzynarodowym, m.in. Microsoft, IBM, Huawei, SAP, SAS, Orange, P4 czy Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Wydarzenie zwieńczy Wielka Gala Big Data. Po raz drugi nagrodzone zostaną osoby, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju technologii związanej z big data w Polsce. Nagrody przyznawane są przez niezależną Kapitułę Konkursową w kategoriach: Człowiek Roku, Dostawca Roku, Rozwiązanie Roku oraz Polska Innowacja.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://bigdatacongress.pl/.